Reklama

Reklama

Finał akcji Zostań św. Mikołajem. Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów.

Opublikowano: pon, 14 gru 2020 15:45
Autor:

Finał akcji Zostań św. Mikołajem. Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Finał akcji Zostań św. Mikołajem. Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów. Niezwykła akcja dla pensjonariuszy DPS-u w Kotlinie oraz wychowanków Domu Dziecka, której pomysłodawczynią była Ewa Hejduk została zakończona. Zainteresowania jarociniaków było wielkie, a listy do św. Mikołaja rozeszły się w błyskawicznym tempie.

 

 

O tym, że święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kojarzący się z rodziną, choinką i prezentami, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednak tej magii nie będzie dane przeżyć mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Oni nadal pozostaną w izolacji. Pojawił się jednak ktoś, kto wpadł na pomysł, by te święta dla pensjonariuszy DPSU-w Kotlinie były jednak wyjątkowe. To Ewa Hejduk, która wymyśliła akcję "Zostań św. Mikołajem dla mieszkańca DPS w Kotlinie". O szczegółach pisaliśmy kilka tygodni temu. 

 

 

Finał akcji Zostań św. Mikołajem. Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów.

 

 

Każdy z mieszkańców kotlińskiego DPS-u napisał swój list, w którym poprosił o świąteczny prezent.. Do pomocy w realizacji akcji przełączyło się starostwo powiatowe. To tutaj można było odbierać świąteczne przesyłki. Zainteresowanie okazało się tak wielkie, że pierwszego dnia rozeszło się około 120 listów.

 

 

To nie był jednak koniec akcji, bowiem postanowiono rozszerzyć ja o kolejna instytucję. Tym razem listy do św. Mikołaja napisali wychowankowie Domu Dziecka w Górze. Jest ich 28. Przeważają nastolatkowie, ale są i też dzieci 8-letnie oraz roczna dziewczynka i 3-letni chłopiec.

 

 

Wszystkie paczki dla pensjonariuszy DPS-u, jak i dla dzieci z domu dziecka, należało dostarczyć do starostwa powiatowego do 11 grudnia. W akcję „Zostań ś. Mikołajem” zaangażowała się również redakcja naszej Gazety. Przygotowane zostały paczki dla dwóch nastolatków. Mamy nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania.

 

 

Finał akcji Zostań św. Mikołajem. Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów.

 

Zebraliśmy 120 upominków dla mieszkańców DPS-u oraz dla 28 wychowanków Domu Dziecka. Wszystkie prezenty dotarły do starostwa powiatowego 11 grudnia. Zostaną one przekazane do adresatów. Dodatkowo jedno z przedszkoli przygotowało karki świąteczne dla pensjonariuszy. Natomiast inna z placówka przedszkolna przygotowała drobne upominki dla dzieci z domu dziecka. Chciałabym bardzo podziękować tym, którzy zaangażowali się. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż taki odzew. Pani Ewa Hejduk zachęciła mieszkańców powiatu do wzięcia udziału w akcji. Chętnych do zakupu podarunków było więcej niż samych listów. Jestem wzruszona, okazuje się, że nawet w tym trudnym czasie pandemii ludzie potrafią się dzielić. Jestem dumna z mieszkańców naszego powiatu - mówi Katarzna Szymkowiak, wicestarosta powiatu. 

 

 

To nie jedyne przedsięwzięcie organizowane na rzecz wychowanków domu dziecka. Trwa również zbiórka organizowana przez Joannę Jarecką z Cielczy. O szczegółach akcji pisaliśmy już wcześniej. Zobacz TUTAJ. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Pietro

    Dobrzy ludzie