Reklama

Dzieci chodzą do szkoły poza obwód. Rodzice chcą dojazdów na koszt gminy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP Magnuszewice

Dzieci chodzą do szkoły poza obwód. Rodzice chcą dojazdów na koszt gminy  - Zdjęcie główne

Rodzice domagają się, aby gmina uruchomiła autobus z Magnuszewic do Woli Książęcej | foto SP Magnuszewice

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z decyzją władz dzieci ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach miały kontynuować naukę w Kotlinie. Tymczasem część z nich chodzi do szkoły w Woli Książęcej. Rodzice domagają się, aby samorząd uruchomił dla nich dojazdy.

Reklama

Zlikwidowali szkołę. Dzieci chodzą do szkoły poza obwód


Likwidacja szkoły w Magnuszewicach budziła wiele kontrowersji. Decyzją rady gminy placówka zniknęła z mapy edukacyjnej gminy Kotlin. Samorząd zdecydował, że uczniowie będą kontynuowali naukę w Kotlinie. Tymczasem część rodziców wybrała szkołę w Woli Książęcej i domagają się, aby władze do tej placówki uruchomiły dojazdy z Magnuszewic.

- Autobusy nie kursują zgodnie z obwodami.  Z jednej miejscowości autobus zabiera dzieci do dwóch różnych szkół. Dwójka dzieci z Kotlina jest dowożona do Sławoszewa. Dzieci z Twardowa zgodnie z obwodami powinny chodzić do Woli, a dojazd jest do Kotlina i Woli. Tam rodzice mają wybór. I tak jest od  wielu lat - denerwuje się matka, która wysłała swoje dzieci do Woli  Książęcej.

- Jeżeli jesteśmy mieszkańcami tej samej gminy, to powinny nas obowiązywać te same zasady i reguły, bo prawo jest takie samo - dodaje. Zaznacza, że dzieci dowozi na własny koszt.


Dzieci chodzą do szkoły poza obwód. Rodzice chcą dojazdu na koszt gminy


Samorząd zaraz po zakończeniu roku szkolnego odpowiedział rodzicom, że nie ma takiej możliwości, aby dzieci były dowożone na koszt gminy. Nadal podtrzymuje swoje stanowisko.

- Zgodnie z przepisami musieliśmy wskazać szkołę, do której będą uczęszczać dzieci ze zlikwidowanej placówki. To ta szkoła musi się znajdować najbliżej tej jednostki, która jest likwidowana. W tym przypadku jest szkoła w Kotlinie i tam samorząd zapewnia transport. Jeżeli rodzic zdecyduje się, że chce posyłać dziecko poza obwód, do którego powinno uczęszczać, to jest to indywidualna decyzja danego rodzica i to on ponosi odpowiedzialność, gdzie dziecko uczęszcza do szkoły ze świadomością, że musi mu zapewnić transport we własnym zakresie - wyjaśnia Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.

Gmina nie rozważa wprowadzenia dodatkowego autobusu dla uczniów, których rodzice zapisali je do szkoły w Woli Książęcej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy