Reklama

Dwa konkursy proekologiczne rozstrzygnięte. Rozdano atrakcyjne nagrody [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa konkursy proekologiczne rozstrzygnięte. Rozdano atrakcyjne nagrody.

Reklama

Dwa konkursy proekologiczne przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zorganizowała gminna spółka - Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie. Partnerem przedsięwzięcia byli burmistrz i gmina Jarocin.

Przeprowadzono je w ramach przedsięwzięcia „Energia w naszych rękach - konkursy oraz eko program zajęć upowszechniający wiedzę ekologiczną mieszkańców gminy Jarocin”, które realizowane było w ramach Klastra Energia Jarocin.

Konkursy rozstrzygnięte, nagrody rozdane

Pierwszy z konkursów - „Eko - moda, zaprojektuj i wykonaj strój ekologiczny promujący ideę recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów” skierowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było przygotowanie stroju ekologicznego promującego ideę recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów.

Laureatami zostali:
I. miejsce zdobył Jakub Kmieć z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie - tytuł pracy: „Eko zbroja”,
II. miejsce zdobyła  Hanna Giel ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Jarocinie - tytuł pracy: „Ekologiczna Dama”,
III. miejsce zdobyła  Michalina Pełczyńska ze Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni  w Wilkowyi - tytuł pracy: „ Śmieci segreguję w modzie figuruję”,
IV. miejsce zdobył Adam Kaźmierczak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedleminie - tytuł pracy: „Ekologiczny wojownik”.

Konkursy rozstrzygnięte, nagrody rozdane

Drugi  konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych, którzy mieli wykonać pracę plastyczną „Oszczędzanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym”.

Technika jej wykonania była dowolna. Uczestnicy mieli do wyboru: malarstwo, rysunek, grafika, collage lub techniki mieszane.

Laureatami zostali:
I. miejsce zdobył Jan Szczepaniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedleminie - tytuł pracy: „Oszczędzanie energii”,
II. miejsce w tej kategorii zdobyła Aleksandra Kurzanowska z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie - tytuł pracy: „Pani Energola uczy wszystkich oszczędzania energii”,
III. miejsce zdobył  Wojciech Pawłowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Roszkowie - tytuł pracy: „Oszczędzanie energii  elektrycznej  w gospodarstwie domowym”,
IV. miejsce zdobyła  Emilia Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni  w Wilkowyi  - tytuł pracy: „Oszczędzanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym”.

Nagrodami w konkursach były między innymi smartwache, hulajnogi, plecaki, śpiwory i gry edukacyjne.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy