Reklama

Druhowie strażacy - sięgajcie po pieniądze dla swoich jednostek [SONDA]

Opublikowano: ndz, 25 sie 2019 16:07
Autor:

Druhowie strażacy - sięgajcie po pieniądze dla swoich jednostek [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Ochotnicze Straże Pożarne nie tylko walczą z pożarami i pomagają ofiarom wypadków drogowych. Oprócz tego wykonują też szereg innych działań. Teraz mogą starać się o pieniądze na te działania z budżetu państwa. Ile mogą pozyskać jednostki i na co?

 

 

Działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uzyskała rangę ustawową, co ma pozwolić między innymi na zwiększenie źródeł finansowania.

 

 

[umyją ci kubeł po resztkach kuchennych - zobacz, za ile i na jakich zasadach - szczegóły TUTAJ]
 

 

Do ustawy o ochronie przeciwpożarowej, oprócz zadań związanych z gaszeniem pożarów, wpisano inne zadania wykonywane przez Ochotnicze Straże Pożarne:

 

 

- organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych;

- organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej;

- upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej;

- propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

 

 

Wydatki na realizację nowych zadań wpisanych do ustawy będą mogły pochodzić z budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe.

 

 

[troje kandydatów na posła z Jarocina - zobacz na kogo głosować - TUTAJ]

 

 

Rząd zapowiada, że 2019 roku Ochotnicze Straże Pożarne na dofinansowanie tych zadań otrzymają z budżetu państwa 82 mln zł.

 

 

Do 10 września 2019 roku OSP mogą wnioskować o fundusze między innymi na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych.

 

 

[chcesz bezpłatnie zbadać słuch - zobacz gdzie można to zrobić w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

 

UWAGA: Wnioski o udzielenie dotacji można składać do właściwego terytorialnie komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące trybu i zasad udzielania dotacji oraz wzór wniosku znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/mswia/tryb-i-zasady-udzielania-dotacji-dla-jednostek-ochotniczych-strazy-pozarnych-na-zadanie-publiczne-dofinansowanie-jednostek-ochotniczych-strazy-pozarnych-w-2019-roku

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.