Reklama

Dodatek węglowy. Sprawdź jak złożyć wniosek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Dodatek węglowy. Sprawdź jak złożyć wniosek - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od poniedziałki 22 sierpnia będzie można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Sprawdź, jak to zrobić.

Reklama

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.
Dodatek węglowy wynosi jednorazowo: 3000 zł zarówno dla gospodarstwa domowego jednoosobowego, jak i gospodarstwa wieloosobowego.
Przez gospodarstwo domowe rozumie się:
  • osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo
  • osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).
Na potrzeby składania wniosków o wypłatę dodatku węglowego przyjmuje się, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.
 

Dodatek węglowy. Gdzie i kiedy sładać wnioski?

Jarocin
Od poniedziałku 22 sierpnia, w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie można pobrać i złożyć wniosek w Centrum Usług Społecznych przy ul. Wrocławskiej 39 w Jarocinie (tel.: 62 747-01-60, e-mail:[email protected]). 
Wypłata świadczeń nastąpi najpóźniej 30 dni od daty złożenia wniosku. Wnioski można składać do 30 listopada.
 
Żerków
Już od najbliższego poniedziałku (22 sierpnia) będzie można składać wnioski w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żerkowie. Druki wniosków są dostępne w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków oraz w MGOPS w Żerkowie.
Wnioski można składać:
  • elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP, opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniając z wykorzystaniem profilu zaufanego,
  • papierowo w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żerkowie przy ul. Kolejowej 21
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żerkowie pod numerem 62 726 10 32.
Wniosek o przyznanie dodatku węglowego można składać do dnia 30 listopada. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego złożone po dniu 30 listopada pozostawia się bez rozpoznania.
 
Nowe Miasto
Realizatorem zadania w Gminie Nowe Miasto nad Wartą będzie Ośrodek Pomocy Społecznej.

Termin na składanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego upływa 30 listopada 2022 r. Wnioski złożone po tym terminie zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Wnioski można pobrać ze strony gminy Nowe Miasto.

Do wniosku o dodatek węglowy należy dołączyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Jaraczewo

Program realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnoski można pobierać w urzędzie gminy, GOPS-ie. Sołtysi wyznaczą godziny, w których będzie możba pobrać wnioski w salach wiejskich. [HARMONOGRAM ZOBACZ TUATAJ]Mozna je również pobrać ze strony Urzędu Misata i Gminy w Jaraczewie. 

Kotlin  

Program realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski można pobierać w ośrodku. Od dzisiaj placówka już przyjmuje wypełnione wnioski.              

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy