Reklama

Dodatek do ogrzewania. Jak złożyć go w Żerkowie i Nowym Mieście?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Dodatek do ogrzewania. Jak złożyć go w Żerkowie i Nowym Mieście? - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z nową ustawą, również gospodarstwa domowe, które dom ogrzewają inaczej niż piecem węglowym, mogą otrzymać dodatek. Sprawdź jak złożyć go w Żerkowie i Nowym Mieście.

Reklama

W związku z nową ustawą, również gospodarstwa domowe, które dom ogrzewają inaczej niż piecem węglowym, mogą otrzymać dodatek. Sprawdź jak złożyć go w Żerkowie i Nowym Mieście.

Dodatek do ogrzewania. Kto może wnioskować?

Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje w przypadku gdy głównym źródłem jest:

 • kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowanym lub innym rodzajem biomasy,
 • kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,
 • kocioł olejowy.
Za gaz skroplony rozumie się mieszaninę gazów: propanu i butanu. Możliwość uzyskania dodatku dla gazu skroplonego obejmuje wyłącznie gaz ze zbiornika gazu skroplonego LPG używanego dla celów grzewczych w kotle gazowym zasilanym tym gazem. Dodatkiem nie są objęte w szczególności: gaz ziemny dystrybuowany siecią gazową (tzw. gaz sieciowy) oraz gaz LPG z tzw. butli gazowej.

W przypadku gdy ogrzewanie budynku jest realizowane przez lokalną sieć ciepłowniczą, obsługiwaną z kotła zasilanego peletem drzewnym, drewnem kawałkowym albo innym rodzajem biomasy albo z kotła gazowego zasilanego skroplonym gazem LPG albo kotła na olej opałowy, wnioskodawca jest zobowiązany załączyć oświadczenie właściciela lub zarządcy budynku o takim sposobie ogrzewania budynku, zgodnie ze zgłoszeniem lub wpisem do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych złożono dla więcej niż jednego gospodarstwa domowego mających ten sam adres zamieszkania, to dodatek ten jest przyznawany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy. Pozostałe wnioski pozostawia się bez rozpatrzenia.

Dodatek dla gospodarstwa domowego wynosi:

 • 3000 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego
 • 1000 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy, zasilane drewnem kawałkowym
 • 500 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG
 • 2000 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy.
 

Dodatek dla gospodarstw domowych nie przysługuje gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego. Gospodarstwo domowe może otrzymać jeden dodatek z tytułu wykorzystania wyłącznie jednego źródła ciepła. Uzależnione jest to od zainstalowanego głównego źródła ciepła wpisanego lub zgłoszonego do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz od wykorzystywanego paliwa.

Możliwość uzyskania dodatku dla gazu skroplonego obejmuje wyłącznie gaz ze zbiornika gazu skroplonego LPG używanego dla celów grzewczych w kotle gazowym zasilanym tym gazem. Dodatkiem nie są objęte w szczególności: gaz ziemny dystrybuowany siecią gazową (tzw. gaz sieciowy) oraz gaz LPG z tzw. butli gazowej. 

 

Dodatek do ogrzewania. Gdze składać wnioski w Nowym Mieście i Żerkowie?

Żerków

Wnioski można składać:

 • elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP, opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniając z wykorzystaniem profilu zaufanego,
 • papierowo w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żerkowie przy ul. Kolejowej 21
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żerkowie pod numerem 62 726 10 32.

Wnioski o przyznanie dodatku można składać do 30 listopada. Wnioski o wypłatę dodatku złożone po dniu 30 listopada nie będą rozpatrzone.

 

Nowe Miasto

Wnioski można składać do 30 listopada:

 • papierowo w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Wartą ul. Jesionowa 2a, od pon. do piątku w godz. 7.00 – 15.00
 • lub elektronicznie
W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku za pomocą środków komunikacji elektronicznej, wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Wnioski złożone po dniu 30 listopada pozostawia się bez rozpatrzenia. Do wniosku należy dołączyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy