Reklama

Decyzja prokuratury w sprawie doniesienia burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Decyzja prokuratury w sprawie doniesienia burmistrza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zamiast decyzji o wszczęciu śledztwa, jest wniosek o przekazanie do innej jednostki - to reakcja Prokuratury Rejonowej w Jarocinie na donos burmistrza Adama Pawlickiego.

Ponad dwa tygodnie temu obecne władze miasta skierowały do organów ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego burmistrza Stanisława Martuzalskiego. Sprawa dotyczy między innymi przekroczenia uprawnień, niegospodarności i naruszenia dyscypliny finansowej. - To pseudozarzuty - komentuje były burmistrz.

Wciąż nie wiadomo, czy doniesienie zakończy się śledztwem. Jedno jest pewne – nawet jeśli dojdzie do oskarżenia, nie dokonają tego miejscowi prokuratorzy.

- Prokurator rejonowy w Jarocinie wystąpił z wnioskiem o przekazanie postępowania innej jednostce, z uwagi na potrzebę uniknięcia zarzutu braku bezstronności w prowadzeniu postępowania - informuje prok. Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego. - Wniosek został uwzględniony i postępowanie zostanie przekazane innej jednostce w okręgu ostrowskim.

Magistrat nie chce oficjalnie komentować decyzji prokuratury. - Uważam, że nie ma podstaw do wyłączenia, ale skoro tak się stało, to może i lepiej - mówi osoba związana z jarocińskim samorządem.

CZYTAJ TEŻ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE