Reklama

Walczą o podwyżki dla wszystkich. Pikieta ratowników medycznych w Poznaniu

Opublikowano: pon, 6 lis 2017 09:39
Autor:

Walczą o podwyżki dla wszystkich. Pikieta ratowników medycznych w Poznaniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać

„Uzbroili się” w transparenty, flagi, gwizdki i wuwuzele.

 

Tak przygotowali się ratownicy medyczni do pikiety w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski nie zabraknie przedstawicieli jarocińskiego pogotowia. Do Poznania pojedzie 12 ratowników z Jarocina. Południową Wielkopolskę będzie reprezentowało 45 osób.

Zdaniem ratowników ministerstwo zdrowia nie realizuje podpisanego 18 lipca porozumienia ze związkowcami. Zgodnie z nim mieli otrzymać od lipca 400 zł brutto podwyżki. Pieniądze dostali tylko ci, który pracują w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Dodatku ministerialnego nie ma dla „medyków” zatrudnionych na SOR-ach i izbach przyjęć oraz w transporcie sanitarnym.

Prócz postulatów płacowych ratownicy domagają się zmian w organizacji ratownictwa medycznego.

- Najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie pogotowia ratunkowego jako oddzielnej jednostki - mówi Tomasz Raźniak, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło Jarocin.

 

[AKTUALIZACJA]

 Około 200 ratowników pikietowało przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu. Liderzy związku przedstawili swoje postulaty. - W  całej Wielkopolsce porozumienie z lipca w stu procentach jest realizowane tylko w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kościenie. W pozostałych placówkach ratownicy pracujący na SOR-ach i izbach przyjęć nie otrzymują ministerialnych dodatków - mówi Tomasz Raźniak.

Do pikietujących wyszedł dyrektor  wydziału zdrowia UW w Poznaniu. Damian Marciniak zapewnił o gotowości rozmów ze strony wojewody. Najbliższe spotkanie ratowników z wojewodą zaplanowano na środę.

 


To już druga w tym roku pikieta ratowników w Poznaniu. Pierwsze odbyła się 30 czerwca.

Czytaj również: Ratownicy do starosty: „Pan kłamiesz” [ZOBACZ TUTAJ]
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE