Gaszenie pożarów i ratowanie ofiar wypadków już dawano przestało być głównym zajęciem straży pożarnej. Bardzo często pomagają zwierzętom i ptakom. Uwalniają uwięzione sarny w płotach lub wiaduktach. Wyciągają psy ze studzienek deszczowych. Ratują ptaki z opresji.
Dzisiaj po południu również otrzymali nietypowe zgłoszenie. W Raszewach (gm. Żerków) samochód potrącił łabędzia znajdującego się na drodze. Zdarzenie zauważyli pracownicy komunalni Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie. Próbowali pomóc rannemu w skrzydło ptakowi. Usiłowali go złapać.
Ptak wpadł do zbiornika wodnego znajdującego się w pobliżu oczyszczalni ścieków. Zdarzenie zgłosili Gminnemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, a to sprawę przekazało dyżurnemu operacyjnemu Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
Na miejscu udało się OSP Komorze Przybysławskie. Ratownicy próbowali złapać łabędzia. Niestety ten wypłynął na staw. Strażacy podpłynęli do niego łodzią, ale ptak uciekł w zarośla. Ochotnicy przeczesali brzeg stawu, ale nie udało się złapać ptaka.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)