Reklama

Rozpędziła się skodą na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie. Ile kilometrów przesądziło o utracie prawa jazdy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KWP w Poznaniu

Rozpędziła się skodą na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie. Ile kilometrów przesądziło o utracie prawa jazdy? - Zdjęcie główne

Rozpędziła się skodą na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie. | foto KWP w Poznaniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać 21-latka pędziła skodą w obszarze zabudowanym drogą krajową nr 12.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Rozpędziła się skodą na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie. Ile kilometrów przesądziło o utracie prawa jazdy?


„Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy„ - przestrzega Komenda Główna Policji.   


W piątek późnym popołudniem jarocińscy policjanci pełnili nadzór nad ruchem na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie (gm. Jaraczewo). Wypatrzyli jadące z nadmierną prędkością auto. Postanowili zatrzymać jego kierowcę.

 - Skodą kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego. W terenie zabudowanym jechała z prędkością 101km/h - informuje mł. asp. Karina Migalska - Cepa z KPP w Jarocinie.

Kobietę ukarano mandatem, otrzymała punkty karne. Na 3 miesiące straci prawo jazdy.

Rozpędziła się skodą na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie. Ile kilometrów przesądziło o utracie prawa jazdy?


 Od 18 maja 2015 roku w Polsce zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące kar za przekroczenie prędkości. Na ich mocy kierowcy, którzy poruszają się autem w terenie zabudowanym z prędkością wyższą o 50 km/h od ograniczenia, otrzymują mandat i tracą prawo jazdy na 3 miesiące.
 Czy nadal będzie im zatrzymywanie? Sędzia Małgorzata Manowska, pierwsza prezes Sądu Najwyższego skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności przepisów, które obligują funkcjonariusza do zatrzymania na 3 miesiące prawa jazdy kierowcy, który przekracza dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Do postępowania w Trybunale Konstytucyjnym przyłączył się Rzecznik Praw Obywatelskich.

W taki sposób z uprawnieniami pożegnał się również Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy