Reklama

Czy bydło, które grzęzło w oborniku, zostało odebrane rolnikowi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum jarocinska.pl

Czy bydło, które grzęzło w oborniku, zostało odebrane rolnikowi?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolnik, którego bydło grzęzło w oborniku, wyprzedał zwierzęta.

Reklama

23 sztuki bydła i kilkanaście sztuk owiec stało w oborniku w jednym z gospodarstw w Cząszczewie (gm. Jarocin). Zwierzęta trzymano w rozpadających  budynkach inwentarskich. Były nawet w przydomowym garażu. Tam z powodu dużej ilości zalegającego obornika ocierały grzbietem o sufit. Na podwórzu panował bałagan. To wszystko było widoczne z drogi publicznej.  

Czy bydło, które grzęzło w oborniku, zostało odebrane rolnikowi?


Po apelach mieszkańców w gospodarstwie interweniowały inspekcja weterynaryjna. Wtedy pisaliśmy o sprawie. Z przeprowadzonej kontroli  wynikało, że rolnik miał 23 sztuki bydła. Tyle też widniało w ewidencji zwierząt prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W agencji było zarejestrowanych 8 sztuk owiec, a w gospodarstwie znajdowało się ich 14. Lekarze weterynarii stwierdzili, że zwierzęta są w niezłej kondycji, mają zapas paszy, ale jest ich za dużo w stosunku do małej powierzchni budynków inwentarskich, które są w bardzo złym stanie i grożą zawaleniu.


O ujawnionych nieprawidłowościach poinformowany został również Urząd Miejski w Jarocinie.

- Wszczęliśmy postępowanie, rolnik złożył wyjaśnienia, wyprzedaje inwentarz, ponieważ stwierdził, że nie jest w stanie podołać obowiązkom związanych z opieką nad zwierzętami - mówi Przemysław Franczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Z kolei Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że całe bydło z gospodarstwa zostało już wyprzedane.

Czy bydło, które grzęzło w oborniku, zostało odebrane rolnikowi?

- Pozostały jeszcze owce. Inspektorzy byli na kontroli. Z przekazanych mi informacji wynika, że rolnik systematycznie wywozi zalegający obornik. Sporo jego już zostało usunięte - zaznacza Paweł Marcinkowski.

W kwietniu lekarz skierował pismo do policji o podejrzeniu znęcania się nad zwierzętami hodowlanymi poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania. Policja nie zakończyła jeszcze postępowania w tej sprawie.  

  


     

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy