Reklama

Centrum Integracji Społecznej powstanie w Jarocinie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Centrum Integracji Społecznej powstanie w Jarocinie [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W kwietniu Rada Miejska w Jarocinie podjęła uchwalę o utworzeniu Centrum Integracji Społecznej. Samorządy gminy i powiatu jarocińskiego podjęły działania w celu zrealizowania pomysłu.  

- Jest to jednostka, która będzie się zajmowała przede wszystkim reintegracją zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i długotrwale bezrobotnych - mówi Igor Armon dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie.  - Chcielibyśmy tak pracować z klientami, którzy są w tej chwili w obrębie pomocy społecznej, aby mogli powrócić na otwarty rynek pracy.

CIS powstanie w budynku, w którym do lata mieściły się pomieszczenie Uniwersytetu Szczecińskiego. Obiekt należy do spółki Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Funkcjonuje w nim również Akademia Dobrej Edukacji.  

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie zapowiada złożenie wniosku o dofinansowanie zewnętrzne CIS-u. - Chcemy zawrzeć porozumienie pomiędzy PCPR, które będzie liderem projektu CIS i Powiatowym Urzędem Pracy, który jest niezbędny w przypadku naboru beneficjentów do projektu - mówi Przemysław Masłowski.  

Pomysł przewiduje przygotowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej dla osób, które są między innymi długotrwale bezrobotne. – Polega to na tym, że to osoby mają zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym, ale również w ramach Centrum prowadzone są warsztaty pod kierunkiem instruktorów zawodu - tłumaczy Armon. - W tej chwili przewidujemy cztery takie specjalizacje, którymi chcielibyśmy objąć te osoby – pielęgnacja zieleni, ekipa remontowo budowlana i ekipa przygotowywana do pracy z Zakładzie Gospodarki Odpadami. Czwarta grupa, to kobiety, które nie pracują, a mogą zajmować się opieką nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi.

Skąd samorządy wezmą pieniądze na CIS i czy ekipy, które będą przygotowywane przez centrum nie będą konkurowały z prywatnymi firmami? O tym i nie tylko w naszych skrócie wideo z konferencji prasowej w której wzięli udział również burmistrz Jarocina i starosta.     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE