Reklama

Były minister zdrowia trafił do jarocińskiego szpitala [GALERIA]

Opublikowano: 11 września 2019 14:50
Autor:

Były minister zdrowia trafił do jarocińskiego szpitala [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Do końca nie było wiadomo, czy przyjedzie. Dlatego prezes jarocińskiego szpitala nie chwalił się tym za bardzo. Kiedy jednak już do tego doszło, nie ukrywał zadowolenia, że były minister zdrowia i człowiek, który nie tylko zna się na służbie zdrowia, ale jest z nią praktycznie związany - trafił do jarocińskiej lecznicy.

 

 

Szpital w Jarocinie odwiedził minister zdrowia w latach 1992 - 1993 i główny inspektor sanitarny kraju od 2006 do 2010 roku, senator Prawa i Sprawiedliwości - dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła.

 

 

Zapytany skąd się wziął w Jarocinie, odpowiedział krótko: - Zaprosili mnie.

 

 

Głównym powodem tego zaproszenia jest fakt, że jarociński szpital zamierza nawiązać współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu, której Wojtyła jest rektorem. Szkoła kształci przyszłe pielęgniarki i ratowników medycznych. W spotkaniu uczestniczyła także starosta Lidia Czechak.

 

 

- Wiemy, jak trudna jest sytuacją, jeśli chodzi o kadrę pielęgniarską. Dlatego, myśląc o przyszłości, chcemy kształcić kadry dla naszego szpitala - wyjaśnia Henryk Szymczak, prezes szpitala w Jarocinie.

 

 

Andrzej Wojtyła poinformował, że rozmowy są już dość zaawansowane.

 

 

- Szukamy miejsca w Jarocinie, gdzie moglibyśmy to kształcenie prowadzić. Są już pierwsze propozycje ze strony pana prezesa szpitala. Rozmawiamy także z burmistrzem Jarocina. Nie chciałbym jednak na razie mówić o szczegółach - zastrzegł senator PiS-u.

 

 

Poinformował tylko, że jeśli wszystko uda się pomyślnie pozałatwiać, to nabór do szkoły pielęgniarki i ratowników medycznych w Jarocinie powinien się odbyć jeszcze w tym roku. Ponieważ szkoła jest państwowa, za naukę nie potrzeba będzie płacić.

 

 

Przyznał, że o pomocy dla jarocińskiego szpitala rozmawiał z nim nie tylko szef lecznicy.

 

- Pani starosta też mi bez przerwy "suszyła głowę " - żartował.

 

 

Były minister zdrowia zapoznał się z sytuacją szpitala [szczegóły TUTAJ], a prezes Henryk Szymczak wręczył mu egzemplarz programu naprawczego oraz wniosek, który został złożony do kancelarii premiera o wsparcie finansowe zakupu wyposażenia nowej części szpitala [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

- W sobotę będę się widział z premierem Mateuszem Morawieckim i porozmawiam z nim na ten temat - obiecał senator PiS-u.
 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (40)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -0

  FAŁSZ I OBŁUDA

  Jaki plan naprawczy? Przecież Martuzalski twierdził że "Szpital wychodzi na prostą" i że można tak zarządzać, żeby nie generować kosztów finansowych. Rozumiem, że chodziło mu o Mazurka prezesa szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej i jego członka PO i członka zarządu powiatu nadzorującego Mazurka jako fachowców najwyższej klasy. A za parę miesięcy czytam że SZPITAL NA GRANICY UPADŁOŚCI. A teraz czytam o jakimś planie naprawczym. Czyli zostaliśmy przed wyborami okłamani? Ciekawe ile głosów zebrał Pan Martuzalski na tej propagandzie sukcesu fachowców z Platformy Obywatelskiej rządzącej i nafzorującej szpital.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -0

  Taki macie plan?

  Plan naprawczy dla szpitala. Punkt 1. Zagłosujcie radni za 3.000.000 milionami z powiatu dla szpitala. Punkt 2. Zagłosujcie za poręczeniem kredytu z BGK którym spłacimy: a. 2,5 miliona zobowiązań wymagalnych wynikające z niepopłaconych faktur od początku roku b. 1,6 miliona z kredytu odnawialnego z PKO który został wykorzystany w 2018 roku przez Mazurka aby sfinansować stratę 2018 roku, c. 3 miliony kredytu na rozbudowę. Do tego niech BGK dorzuci 3 miliony, żebyśmy kolejny rok nic nie musieli robić, jednocześnie przyzwoicie zarabiając.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -1

  PO fachowcy od VAT u

  Koalicjanci PSLu i PiSu czyli Platfiormiarze - sukces roku 2018 4.600.000 złotych straty. Brawo prezesie Mazurek. Szefie lokalnej Platformy Obywatelskiej. Brawo Stanisław Martuzalski członku zarządu powiatu odpowiedzialnym za szpital, no i oczywiście członku Platformy Obywatelskiej. Brawo Platforma Obywatelska. 7 miesięcy roku 2019 3.000.000 złotych straty. Mazurek zarządzający szpitalem do końca marca wykręcił ponad 1,5 miliona straty. I zostawił szpital z tak rewelacyjnymi kontraktami, że w kolejnych 4 miesiącach szpital dobił kolejne 1,5 miliona złotych straty.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -2

  ja pogadam z Trampem

  jutr omam spotkanie z Donaldem Trampem, pogadam z nim o tym...

 • 2 lata temu | ocena +27 / -2

  SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ

  Panie Martuzalski, to prawda, że na najbliższe wybory parlamentarne powtórzy Pan swoje hasło wyborcze z ostatnich wyborów samorządowych?

 • 2 lata temu | ocena +31 / -0

  Plan naprawczy? Podajcie się do dymisji. Jedyna szansa dla szpitala

  10 milionów złotych strat w szpitalu przez 2,5 roku od objęcia władzy w 2017 roku przez 3 partie PO PIS PSL. Są genialni.

 • 2 lata temu | ocena +37 / -2

  Errata

  A czytałem w październiku przed wyborami że wg Martuzalskiego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Zapomniał dodać na PROSTĄ DROGĘ DO BANKRUCTWA I UPADŁOŚCI? Cały Stasio.

 • 2 lata temu | ocena +37 / -1

  Errata

  A czytałem w październiku przed wyborami że wg Martuzalskiego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Zapomniał dodać na PROSTĄ DROGĘ DO BANKRUCTWA I UPADŁOŚCI? Cały Stasio.

 • 2 lata temu | ocena +37 / -1

  Errata

  A czytałem w październiku przed wyborami że wg Martuzalskiego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Zapomniał dodać na PROSTĄ DROGĘ DO BANKRUCTWA I UPADŁOŚCI? Cały Stasio.

 • 2 lata temu | ocena +32 / -1

  PO fachowcy od VAT u

  Plan naprawczy? Można wiedzieć kto coś zepsuł?

 • 2 lata temu | ocena +4 / -0

  foto

  co za dziwna galeria zdjęć 10 zdjęć tych samych

 • 2 lata temu | ocena +31 / -0

  Rachunek za Wasze kłamstwa rozpowszechniane przez dwa lata został wystawiony. Dużo to was będzie kosztować

  Chodzili i zwiedzali mury pobudowane za Mazurka z Platformy Obywatelskiej za 10 milionów z kredytu które stoją puste od pół roku i straszą i od których trzeba płacić 350.000 odsetek rocznie. Teraz cała nadzieja w Senatorze z PiS Andrzeju Wojtyle. Trzymamy kciuki. Gdyby Mazurek nie doprowadził do sytuacji że teraz szpitalowi w tym roku brakuje 300.000 miesięcznie do zbilansowana bieżącej działalności, rocznie 3.600.000 i powiat musi tę dziurę zasypac z budżetu powiatu to mieliby na wyposażenie bez proszenia się kogokolwiek. A tak to muszą skomleć. Ale sami koalicjanci PO czyli PIS i PSL wybraliście na prezesa szpitala działacza partyjnego z Platformy Obywatelskiej, menadżera oświaty to teraz płaćcie i płaczcie.

 • 2 lata temu | ocena +30 / -1

  Dfyh

  Szkoda, że radnym nie chcieli dać programu naprawczego. Pewnie jak z audytem tajny.

 • 2 lata temu | ocena +20 / -4

  Marek

  I po co ten hejt? Facet chce pomóc więc trzeba się z tego cieszyć. I pochwalić panią Lidkę oraz pana Henia za obraną dobrą drogę naprawy szpitala.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -16

  Byly senator

  Czy oplacil wycieczke dzieci do Brukseli dla dzieci, ktore wygraly konkurs piosenki w Koninie? Wstydzic sie powinien.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -15

  Czy to on, czy nie on?

  https://www.wprost.pl/kraj/10249398/senator-pis-ufundowal-15-latce-wycieczke-do-wyjazdu-nie-doszlo-w-koncu-wiktorie-zaprosil-biedron.html