Od blisko roku zachodzą spore zmiany kadrowe w gminie Jaraczewo. Wszystko rozpoczęło się w kwietniu 2024 roku, kiedy to wybory samorządowe na burmistrza wygrał Bartosz Banaszak.
Burmistrz Jaraczewa podziękował za współpracę byłemu przewodniczącemu i wiceburmistrz
W czwartek burmistrz Bartosz Banaszak podziękował za długoletnią pracę na rzecz gminy Jaraczewo osobom związanym z samorządem poprzednich kadencji: Oldze Kaczmarek i Romanowi Skrzypczakowi. Ten ostatni z samorządem gminy Jaraczewo był związany 34 lata. Przez 28 lat był radnym gminnym, w tym 20 lat pełnił funkcję przewodniczącego rady. Roman Skrzypczak mandatu radnego nie uzyskał w październiku 2018 roku. Od marca 2019 roku był pełnomocnikiem burmistrza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. W urzędzie był zatrudniony do końca 2024 roku.
„Na sesji Rady Miasta i Gminy, wspólnie z radnymi, sołtysami oraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie, podziękowaliśmy Panu Romanowi Skrzypczakowi za wszystkie lata pracy na rzecz naszej gminy. Po wielu latach zaangażowania Pan Roman kończy swoją pracę zawodową w samorządzie. Życzymy mu zdrowia, spokoju i wielu radosnych chwil w nowym etapie życia” – napisał Bartosz Banaszak w mediach społecznościowych.
Roman Skrzypczak pracował 34 lata na rzecz gminy Jaraczewo
Roman Skrzypczak z samorządem gminy Jaraczewo był związany 34 lata
Bardzo dobrze wspominam ten czas. Bardzo dużo rzeczy udało się wykonać przez ten czas na rzecz gminy i mieszkańców. Poznałem bardzo wiele osób i to nie tylko na terenie gminy, ale i w kraju. Najważniejszą sprawą było przywrócenie samorządności wspólnot lokalnych, wszyscy się tego uczyliśmy. Cieszę się, że za mojej kadencji gmina przeszła dużą zmianę. Do 2000 roku była gminą niedoinwestowaną, a teraz jest gminą z nowoczesną infrastrukturą drogową, oświatową itp. Prestiżowe dla gminy było odzyskanie praw miejskich – wylicza Roman Skrzypaczak
Podziękowania dla Olgi Kaczmarek, które była sekretarzem 20 lat
Po sesji władze Jaraczewa pojechały do Olgi Kaczmarek, która pełniła funkcję wiceburmistrza.
„Podziękowaliśmy jej za zaangażowanie i pracę na rzecz gminy Jaraczewo, życząc powodzenia na dalszym etapie życia i pracy” – informuje Bartosz Banaszak.
Olga Kaczmarek pracę w jaraczewskim urzędzie rozpoczęła 1 grudnia 1999 roku. Wcześniej przez 10 miesięcy była w magistracie na stażu z urzędu pracy. Początkowo zajmowała się gospodarką nieruchomościami, potem zamówieniami publicznymi. Przez 20 lat pełniła funkcję sekretarza gminy.
Wiceburmistrzem Jaraczewa była od 23 czerwca 2022 roku. Na to stanowisko została powołana przez burmistrza Dariusza Strugałę, po tym jak jego wieloletni zastępca Stanisław Andrzejczak przeszedł na emeryturę. Na początku lutego Bartosz Banaszak z funkcji zastępcy burmistrza Jaraczewa odwołał Olgę Kaczmarek. Od marca tego roku zastępcą burmistrza jest Karol Banaszak.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.