Reklama

Budują w takim tempie, bo chcą skończyć przed terminem [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Budują w takim tempie, bo chcą skończyć przed terminem [GALERIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kilka ekip budowlanych, ciężki sprzęt i wszyscy pracują niczym „mróweczki” - tak wygląda budowa dużego ronda przy ulicy Wojska Polskiego w Jarocinie. Zniknął już wysoki, blaszany płot i oczom przechodniów i kierowców odsłonił się imponujący widok. Co zobaczyli - sprawdźcie w naszej GALERII.

 

 

Budowa łącznika, którą prowadzi jarocińska firma Drobud, podzielona została na trzy części. Jeden odcinek biegnie od ulicy Wrocławskiej przez Bema, Śródmiejską i Wojska Polskiego. Drugi - od Wojska Polskiego przez Glinki do węzła Jarocin nowej obwodnicy. Trzeci element to duże rondo, które budowane jest na wysokości stacji paliw Lukoil.

 

 

Pierwszy odcinek nowej drogi - od ulicy Wrocławskiej do Bema - został oddany do użytku na początku października ubiegłego roku [więcej TUTAJ]. Dwa tygodnie później burmistrz Adam Pawlicki otworzył kolejny - od Wojska Polskiego do obwodnicy [szczegóły TUTAJ].

 

 

 

Przy okazji budowy nowej drogi powstają między innymi dodatkowe parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe. Pobudowany został także bajpas omijający odcinek ulicy Wrocławskiej - na wysokości osiedla Konstytucji 3 Maja.

 

 

Łącznik, który przecina centrum miasta i połączy je z nową obwodnicą ma niecałe trzy kilometry i może kosztować nawet 40 mln zł. Nie wszystko jednak będzie pochodziło z budżetu Jarocina, ponieważ gmina na budowę pozyskała 12 mln zł środków unijnych.

 

 

Oddanie drogi w całości jest uzależnione od zakończenia budowy ronda u zbiegu ulic Śródmiejskiej, Hallera i Wojska Polskiego (przy Lukoilu - przyp. red.)

 

 

Rozpoczęła się w ubiegłym roku. Plac budowy ogrodzony został wówczas wysokim blaszanym płotem [szczegóły TUTAJ], przez który niewiele można było zobaczyć. Później zamknięto wjazd na ulicę Śródmiejską i dokonano zmiany organizacji ruchu [czytaj więcej TUTAJ].

 

 

W tym roku nastąpił kolejny postęp w robotach i na odcinku ulicy Wojska Polskiego wprowadzone zostało zwężenie jezdni.

 

 

Kulminacją zmian było zamknięcie tego odcinka Wojska Polskiego i kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum miasta [więcej TUTAJ].

 

 

Miała ona obowiązywać do 24 maja. Tym czasem tempo prac przy budowie ronda jest na tyle duże, a pogoda sprzyja budowlańcom, że termin zakończenia zostanie prawdopodobnie przyspieszony. Mówi się o 20 maja.

 

 

 

Jak w tej chwili wygląda to miejsce - warto zobaczyć w naszej GALERII - bo widoki są imponujące.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE