Reklama

Blisko 80 lokatorów czeka na mieszkania. Jest termin zakończenia budowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Blisko 80 lokatorów czeka na mieszkania. Jest termin zakończenia budowy - Zdjęcie główne

Blisko 80 lokatorów czeka na mieszkania. Jest termin zakończenia budowy | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 80 lokatorów czeka na mieszkania. Jest termin zakończenia budowy nowego osiedla w Potarzycy.

Reklama

Inwestycja Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin. Do tej pory w jego ramach powstało 366 „czynszówek”.

W Potarzycy powstaje kolejnych 78 lokali. Wybudowane zostaną one w takiej samej architekturze, jak poprzednie zlokalizowane w Siedleminie oraz przy ulicy: Siedlemińskiej i Leszczyce w Jarocinie.

Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”.

Blisko 80 lokatorów czeka na mieszkania. Jest termin zakończenia budowy

Do tej pory na terenie gminy Jarocin powstało 366 mieszkań czynszowych w trzech miejscach - w Siedleminie oraz w Jarocinie przy ulicy Siedlemińskiej i Leszczyce. Teraz przyszła kolej na następne lokalizacje - pierwsza wypadła w Potarzycy.

Osiedla wybudowane zostaną według tego samego projektu co poprzednie. Prace w Potarzycy trwają. Powstaje tam 78 mieszkań, które mają być gotowe na początku 2022 roku.

Nowi mieszkańcy Potarzycy, na których będzie czekać 78 mieszkań, mają pomóc miejscowej szkole, która boryka się z niewystarczającą liczbą uczniów.

Blisko 80 lokatorów czeka na mieszkania. Jest termin zakończenia budowy. A już planowana jest następna

Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”.

Koszt realizacji inwestycji to blisko 12,7 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozyskała go gmina Jarocin w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK.

Następna budowa planowana jest w Witaszycach przy ulicy Zapłocie. Tam ma powstać 30 mieszkań. Prezes JTBS-u ma nadzieję, że inwestycja rozpocznie się w maju przyszłego roku.

- Jeśli wszystkie formalności uda nam się załatwić i nie będzie żadnych komplikacji, to chcielibyśmy ruszyć w tym terminie - stwierdza Jerzy Wolski. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy