Reklama

Bezpłatna mammografia w Jarocinie - dzisiaj rejestracja, dzisiaj badanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Bezpłatna mammografia w Jarocinie - dzisiaj rejestracja, dzisiaj badanie  - Zdjęcie główne

Bezpłatna mammografia w Jarocinie - dzisiaj rejestracja, dzisiaj badanie | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpłatna mammografia w Jarocinie - dzisiaj rejestracja, dzisiaj badanie.

Reklama

Mammografia pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,3÷0,5 cm i tak zwanych zmian bezobjawowych.

Bezpłatna mammografia może zapobiec poważnym konsekwencjom

Oznacza to, że w badaniu skryningowym - profilaktycznym (kobiety zgłaszające się na badanie nie mają żadnych niepokojących objawów), wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersiach, w bardzo wczesnym etapie, kiedy nie można ich stwierdzić w procesie samobadania czy podczas badania palpacyjnego, wykonywanego przez lekarza.

Zastosowanie mammografii w procesie diagnozowania nowotworów piersi jest bardzo cenne i zwiększa szansę wyleczenia choroby, wykrytej we wczesnym stadium rozwoju.

Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza, nie musi to oznaczać nowotworu. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersiach, niewielki procent okazuje się nowotworem złośliwym.

Bezpłatna mammografia. Są jeszcze wolne miejsca

Mając to wszystko na uwadze w Jarocinie odbywają się bezpłatne badania mammograficzne. Mogą się im poddać kobiety w wieku między 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Organizatorzy zapraszają także panie z rocznika 1972.  

W tej grupie wiekowej bowiem obserwowana jest największa zachorowalność na raka piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja telefoniczna pod numerem: (68) 41-41-411. Są jeszcze wolne miejsca. Mammobus do godziny 16.00 stoi na parkingu przy markecie Intermerche przy ul. Powstańców Wlkp. 

Kolejny raz w tym samym miejscu badania będą przeprowadzane 11 lutego 2022 roku między godzinami 8.00 a 16.00.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy