Reklama

Burmistrza wybrano jednogłośnie w Brukseli

Opublikowano:
Autor:

Burmistrza wybrano jednogłośnie w Brukseli  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

Już wiadomo w jakiej grupie będzie pracował włodarz Jaraczewa. Podczas ostatniego posiedzenia komitetu Grupa EA - Przymierze Europejskie – wybrała jednogłośnie Dariusza Strugałę na jej wiceprzewodniczącego.

 

 

 - Jestem zaszczycony objęciem tak ważnej, honorowej i odpowiedzialnej funkcji jaką przychodzi mi pełnić w instytucji europejskiej o tak istotnym, międzynarodowym znaczeniu. Jako Grupa pragniemy zagwarantować członkom władz lokalnych i regionalnych współpracę na rzecz wniesienia szerokiego, kompetentnego i spójnego wkładu do strategii politycznych Unii Europejskiej. Członkowie grupy są świadomi potrzeby zreformowania Unii Europejskiej, w celu przystosowania jej do aktualnych wyzwań politycznych, gospodarczych i środowiskowych – powiedział Dariusz Strugała po wyborze.

 

- Grupa EA reprezentuje wspólne poglądy w głównych obszarach, szanując jednocześnie tożsamość narodów i regionów, z których pochodzą jej członkowie. Wierzymy w politykę porozumienia, w której jest miejsce na uwzględnienie opinii poszczególnych członków. Wierzymy w prawdziwe wielopoziomowe sprawowanie rządów, w ramach którego władze lokalne i regionalne są w pełni umocowane do pełnienia swojej roli jako szczebla władzy najbliższego obywatelom. Grupa EA będzie nadal opowiadać się za lepszym i uproszczonym sprawowaniem rządów oraz większą skutecznością, przejrzystością i odpowiedzialnością w procesie kształtowania polityki i procesie decyzyjnym UE. Uważamy, że kraje oraz władze lokalne i regionalne powinny być słyszalne w centrum UE – dodał włodarz Jaraczewa.

 

Polska delegacja liczy 21 osób. Prócz burmistrza Jaraczewa z Wielkopolski nasz kraj w Brukseli reprezentuje Marek Woźniak, marszałek naszego województwa.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE