Reklama

Administracja skarbowa wprowadza kolejne elektroniczne udogodnienia dla podatników

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Administracja skarbowa wprowadza kolejne elektroniczne udogodnienia dla podatników - Zdjęcie główne

Administracja skarbowa wprowadza kolejne elektroniczne udogodnienia dla podatników | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Administracja skarbowa wprowadza kolejne elektroniczne udogodnienie - tym razem dla wspólników spółek. Na czym ono polega?

Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła elektroniczne udogodnienie dla wspólników spółek: partnerskich, jawnych, cywilnych, komandytowych i komandytowo-akcyjnych.

Otóż po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego, poza dostępem do swoich danych osobowych, będą mieli oni dostęp do danych identyfikacyjnych spółki zgłoszonych do urzędu skarbowego m.in. w zakresie adresu siedziby, miejsc prowadzenia działalności i przechowywania dokumentacji rachunkowej, danych kontaktowych i rachunków bankowych.

- Wspólnicy mogą szybko i wygodnie zweryfikować czy dane są prawidłowe i aktualne. Nie będą już musieli w tym celu przychodzić do urzędu skarbowego - wyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Administracja skarbowa wprowadza kolejne elektroniczne udogodnienie - tym razem dla wspólników spółek. Usługi e-Urzędu Skarbowego

e-Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy - klient, dostępny na podatki.gov.pl. Pozwala on szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez wizyty  w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku. Serwis budowany będzie etapami do września 2022 roku.

W tej chwili użytkownicy mogą już między innymi:
- złożyć zeznanie PIT w ramach usługi Twój e-PIT,
- uzyskać informacje o statusie zwrotu podatku,
- przekazać pismo do urzędu skarbowego,
- zaktualizować swoje dane,
- uzyskać informacje o nałożonych mandatach.

Dla podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą, w e-US dostępna jest aplikacja e-mikrofirma, umożliwiająca prowadzenie ewidencji faktur zakupowych i sprzedażowych, a także przygotowanie plików JPK_VAT.

Za pomocą e-US można też zarejestrować się do systemu e-TOLL służącego do elektronicznego poboru opłat za płatne odcinki dróg.

Administracja skarbowa wprowadza kolejne elektroniczne udogodnienie - tym razem dla wspólników spółek. e-US w kolejnych etapach

Pod koniec 2021 r. e-US umożliwi pobieranie zaświadczeń między innymi o niezaleganiu w podatkach. Wtedy również planowane jest wdrożenie usługi dla notariuszy (elektroniczne przesyłanie aktów notarialnych do urzędów skarbowych).

Z kolei w 2022 roku planowane jest wprowadzenie w e-US interaktywnych formularzy podatkowych, które obecnie znajdują się w systemie e-Deklaracje. W tym samym roku zostanie również udostępniona funkcjonalność dla komorników sądowych.

Projekt e-Urząd Skarbowy jest współfinansowany z Funduszy Europejskich - Program Polska Cyfrowa. Wartość całkowita przedsięwzięcia to niemal 102 mln zł, w tym dofinansowanie z UE to ok. 86 mln zł. Budżet państwa dokłada do przedsięwzięcia ok. 15,6 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy