Reklama

Administracja skarbowa podaje dane dotyczące akcji PIT 2023. Ile zwrotów wpłynęło już na nasze konta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Administracja skarbowa podaje dane dotyczące akcji PIT 2023. Ile zwrotów wpłynęło już na nasze konta? - Zdjęcie główne

Administracja skarbowa podaje dane dotyczące złożonych PIT-ów | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Administracja skarbowa podaje dane dotyczące akcji PIT 2023. Ilu z nas już się rozliczyło?

Minął już miesiąc odkąd podatnicy mogą rozliczać swój PIT za ubiegły rok.  Administracja skarbowa podaje pierwsze statystyki dotyczące tych rozliczeń.

Prawie 721 mln zł wpłynęło już na konta podatników

Od 15 lutego 2023r. do wielkopolskich urzędów skarbowych wpłynął prawie milion deklaracji. 

- Aż 96% z nich to deklaracje elektronicznie, a 42% (ponad 413 tys.) to PIT-y złożone za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym - informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Podatnicy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Taka forma złożenia zeznania to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. W ciągu pierwszego miesiąca kampanii zeznań rocznych wielkopolska KAS wypłacała zwroty średnio w ciągu 10 dni od złożenia przez podatnika zeznania PIT. 

- W ciągu pierwszego miesiąca urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 720,9 mln zł - podaje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

- W naszym urzędzie w pierwszym miesiącu kampanii rozliczeń przekazaliśmy na konta naszych podatników łącznie 11.303.205,54 zł.

Szybszy zwrot podatku przy rozliczeniu przez internet

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dni na dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w formie papierowej.

Elektroniczna usługa Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niej korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl

Z kolei do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do usługi Twój e-PIT można logować się danymi podatkowymi.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze uzupełnić samodzielnie.

Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą czekać na nas w usłudze Twój e-PIT do 2 maja. Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, rozliczenie zostanie automatycznie zaakceptowane.

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy