Reklama

650 ton węgla trafiło do gminy Jaraczewo. Są mieszkańcy, którzy rezygnują z opału

Opublikowano:
Autor:

650 ton węgla trafiło do gminy Jaraczewo. Są mieszkańcy, którzy rezygnują z opału - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 650 ton węgla trafiło do tej pory do gminy Jaraczewo. Są mieszkańcy, którzy nie chcą zamówionego wcześniej opału. Samorząd przypomina, że do rezygnacji konieczne jest pisemne wycofanie wniosku przez osobę, która go złożyła.

Reklama

Samorząd Jaraczewa podobnie jak inne gminy zajmuje się dystrybucją tańszego węgla. Ministerstwo Aktywów Państwowych, za dostawcę węgla dla gminy Jaraczewo wskazało państwową spółkę – PGE Paliwa Sp. z o.o. Węgiel pochodzi z Kolumbii.
Do 15 grudnia można było składać wnioski na pierwszą transzę. Na zakup opału od 1 stycznia do kwietnia 2023 roku - do 15 marca. Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej lub w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo. 

650 ton węgla dostarczono do gminy Jaraczewo

Do gminy Jaraczewo trafiło 450 ton orzecha i 200 ton groszku. Na ubiegły rok mieszkańcy gminy złożyli zapotrzebowanie na 479 ton tego pierwszego i 156 ton drugiego sortu. W przypadku groszku dostarczona jest już blisko połowa zapotrzebowania na 2023 r. Samorząd Jaraczewa informuje, że orzech należny na rok 2023 będzie rozwożony w zależności od jego dostępności. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo będą telefonicznie informowali o konieczności odbioru faktur i realizacji zamówienia.

Dlaczego mieszkańcy gminy Jaraczewo rezygnują z zamówionego węgla?  

Gmina Jaraczewo podaje, że zdarzają się mieszkańcy, którzy nie chcą zamówionego węgla. 


 - Do rezygnacji konieczne jest pisemne wycofanie wniosku przez osobę, która go złożyła. Jest to istotna kwestia proceduralna, aby gmina mogła dokładnie oszacować wielkości kolejnych zamówień i dostosować je do rzeczywistego zapotrzebowania mieszkańców - mówi Krzysztof Korasiak, inspektor d/s gospodarki odpadami i ochrony środowi-ska z Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.  

  Z zamówionego opału zrezygnowało 37 osób, tym 12 z uwagi na zbyt długi czas oczekiwania na opał. Kolejne 16 osób wycofało się z braku pieniędzy na opłacenie faktur, 5 z uwagi na niesatysfakcjonującą jakość, a 4 zmieniły frakcje.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy