Reklama

10. Jarocińskie Kolędowanie. Orszak Trzech Króli. Jak to będzie wyglądało 6 stycznia?

Opublikowano:
Autor:

10. Jarocińskie Kolędowanie. Orszak Trzech Króli. Jak to będzie wyglądało 6 stycznia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak co roku Jarocińskie Kolędowanie odbędzie się, chociaż jego dziesiąta edycja będzie miała formę koncertu online, który można będzie obejrzeć na facebookowym fanpage'u Biblioteki Jarocin, Kamienicy Kultury i JOK-u.

 

Z uwagi na pandemię tym razem ulicami miasta nie powędruje Orszak Trzech Króli. W środę 6 stycznia pod hasłem "Panu dzięki oddawajmy" zaśpiewają: Zespół Folklorystyczny "Snutki", Zespół Pogo-Dni z Jarocina, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi "Marcinek" w Jarocinie, Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka" i "Stokrotka" w Jarocinie, Niepubliczne Przedszkole "Poziomka" w Jarocinie,Społeczne Ognisko Muzyczne w Jarocinie. Z okazji dziesiątego, jubileuszowego kolędowania coś specjalnego przygotowała również ekipa bibliotekarek.Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania.Początek o godz. 14.00. W Kamienicy Kultury można odbierać specjalne śpiewniki, które jak co roku przygotowała Fundacja Orszak Trzech Króli. 

 

Na wspólne kolędowanie przy żłóbku zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 parafia Chrystusa Króla w Jarocinie. Uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony. 

 

Można również wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Fundację Orszak Trzech Króli. Jak co roku można wygrać nagrody, które przydziela fundacja. Szczegóły na stronie www.orszak.org - zakładka Konkursy.

1. Ogólnopolski rodzinny konkurs szopek, pt: "Pastuszkowie przybywajcie"
Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie szopek - „Stwórz szopkę bożonarodzeniową według własnego projektu”
Zgłoszenia przyjmowane są do 8 stycznia 2021 r.
Szopkę wykonaną w dowolnym stylu i w dowolnej technice (proponujemy użyć naturalnych surowców typu słoma, piórka, patyczki, kora drzew, mech itp.) należy sfotografować w taki sposób, by była dobrze widoczna. Należy zadbać o stosowne oświetlenie i tło (jasne i jednokolorowe np. na tle białej ściany).
Istotne jest, aby szopka w sposób wyraźny niosła przesłanie Bożego Narodzenia.

2. Konkurs plastyczny pt. "W stajni położony"

Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie plastycznym.
Zapraszamy dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół, klubów, świetlic oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w konkursie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lutego 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Technika wykonania prac: WITRAŻ
Format pracy: A4, A3, A2
Prace zostaną ocenione przez Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Orszak Trzech Króli, plastyków i artystów malarzy. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: zgodność z tematem („W stajni położony”), oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu i samodzielność wykonania pracy.
Prace z dopiskiem „Konkurs Plastyczny” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia na adres:
Fundacja Orszak Trzech Króli
Skrytka pocztowa 34
05-410 Józefów
 

3. Konkurs kolędowy - nagraj filmik "Jemu wdzięcznie przygrywajcie" i zostań gwiazdą TV - do 28 grudnia

Konkurs polega na zaśpiewaniu i nagraniu dowolnej polskiej kolędy.
Forma (inscenizacja, stroje, itd.) dowolna.
Film nie może trwać dłużej niż 1 minutę.
W filmie można wystąpić w minimum dwie osoby lub z całą rodziną, czy z przyjaciółmi.
Wszystkie nadesłane filmy, które będą spełniać wymogi regulaminu, w dniu 29.12.2020 zostaną opublikowane na stronie Fundacji www.orszak.org.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w wyniku głosowania prowadzonego za pośrednictwem strony internetowej g.
Czas trwania głosowania: 29.12.2020 - 03.01.2021. Wyniki zostaną opublikowane 4 stycznia. Trzy filmiki, które uzyskają największą ilość głosów przejdą do finału, kóry odbędzie się  6 stycznia w TVP. Dla finalistów przeznaczona zostanie pula nagród o wartości 3 tysięcy złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE