Wygrana po słabym meczu

Sport W sobotę, 6 lutego zawodnicy Piotra Garbarka rozegrali piąty sparing tej zimy. Tym razem rywalem był wicelider IV ligi grupy łódzkiej. Mimo słabszego występu niż w poprzednich spotkaniach, Jarota wygrała z Wartą Sieradz 3:1.

Jarociniacy dobrze spisywali się w poprzednich sparingach, odnosząc cztery zwycięstwa. Szczególnie okazałe było to przed tygodniem z Foto-Higiena Gać, gdy JKS wygrał 5:1. Podczas przygotowań udało się także pokonać m.in. lidera IV ligi grupy wielkopolskiej – Pogoń Nowe Skalmierzyce. Z Wartą Sieradz Jarociniacy zmierzyli się w sparingu również przed rokiem.

Pierwsze niespełna pół godziny sobotniego starcia w wykonaniu Jaroty było dobre. Brakowało skuteczności pod bramką, aby wyżej ocenić ten fragment meczu. W 15. minucie bramkarz Warty obronił uderzenie Krzysztofa Bartoszaka, a chwilę później Szymon Piekarski uderzył obok słupka po zagraniu Piotra Stachowiaka. W 20. minucie udało się wyjść na prowadzenie. Zagranie Patryka Rzepki wykorzystał Krzysztof Bartoszak, choć nie było to proste, bo napastnik Jaroty był odwrócony tyłem do bramki, ale to mu nie przeszkodziło. W 28. minucie to goście z Sieradza doprowadzili do wyrównania. Stratę zaliczył Szymon Komendziński, a do bramki Jaroty piłkę skierował jej były zawodnik – Wiktor Płaneta.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy kolejną szansę miała Warta, ale w dobrej sytuacji zawodnik gości uderzył obok bramki, a w 41. minucie z rzutu wolnego strzelał Bartoszak. Piłka poszła po głowie zawodnika z muru i próbę "Krisa" obronił bramkarz Warty. W drugiej połowie przez dłuższy fragment nie działo się nic istotnego. Bardziej świeżo wyglądali goście, ale nie potrafili tego wykorzystać. W końcówce to jednak Jarota przyspieszyła i zdobyła dwie bramki. W 82. minucie rzut karny wykorzystał Kacper Szymankiewicz, a sześć minut później po zagraniu Marcina Konopki piłkę z najbliższej odległości w bramce umieścił Marcin Łażewski.

Kolejnym rywalem Jaroty będzie LKS Gołuchów. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 13 lutego w Jarocinie. Początek o 10:00.

Jarota: zawodnik testowany (69’ Damian Walkowiak) – Szymon Komendziński (46’ Marcin Maćkowiak), Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak – Szymon Piekarski (46’ Kacper Szymankiewicz), Dawid Idzikowski – Mateusz Dunaj (46’ zawodnik testowany), zawodnik testowany (46’ Marcin Konopka), Patryk Rzepka (46’ Marcin Łażewski) – Krzysztof Bartoszak (46’ Damian Pawlak)