Śnieg nie przeszkodził. Jarota ponownie wygrywa sparing

Sport W sobotę, 30 stycznia Jarota Jarocin w swoim czwartym spotkaniu podczas zimowych przygotowań pokonała inną III-ligową drużynę – Foto-Higiena Gać aż 5:1.

Dla podopiecznych Piotra Garbarka był to czwarty sparing tej zimy. W trzech poprzednich Jarociniacy wygrywali z Ostrovią Ostrów Wlkp., Koroną Piaski oraz Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Sparing z Foto-Higiena Gać rozpoczął się dla Jaroty bardzo dobrze. Pierwsze dwadzieścia minut Jarociniacy zwieńczyli dwoma trafieniami. Najpierw do siatki gości trafił jeden z testowanych zawodników, a chwilę później Piotr Skokowski dobił uderzenie Damiana Pawlak, podwyższając prowadzenie. Na boisku zarysowywała się coraz wyraźniejsza przewaga Jaroty, którą udało się udokumentować trzecim trafieniem. Po płaskim dośrodkowaniu Skokowskiego, piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców gości. JKS jednak nie uchronił się przed błędami. Tuż przed zmianą stron jeden z nich wykorzystali przyjezdni, zdobywając pierwszą bramkę.

Po zmianie stron tempo nieco siadło, ale wciąż lepszą drużyną byli gospodarze. Zespół z Gaci po niespełna kwadransie drugiej połowy zagroził bramce Sebastiana Kmiecika, ale strzał okazał się nieznacznie niecelny. Odpowiedź Jaroty była błyskawiczna. W 64. minucie do siatki gości po akcji Marcina Łażewskiego trafił Eryk Kunicki, a pięć minut później z rzutu karnego podwyższył Krzysztof Barotszak. To nie musiał być koniec strzelania. Swoją szansę miał jeszcze m.in. Łażewski, ale zabrakło celnego uderzenia. Ostatecznie Jarociniacy wygrali 5:1.

Kolejnym rywalem JKS-u będzie Warta Sieradz. Mecz odbędzie się w sobotę, 6 lutego. Początek o 12:00.

Jarota: zawodnik testowany (46’ Sebastian Kmiecik) – Piotr Skokowski, Sebastian Golak (46’ Piotr Stachowiak), Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński (46’ Krystian Wawrzyniak) – Kacper Szymankiewicz (46’ Marcin Maćkowiak), Dawid Idzikowski (46’ Szymon Piekarski) – Patryk Rzepka (29’ Mateusz Dunaj, 60’ Eryk Kunicki), Damian Pawlak (46’ Marcin Konopka), zawodnik testowany (29’ zawodnik testowany, 60’ Marcin Łażewski) – zawodnik testowany (46’ Krzysztof Bartoszak)