Szybki koniec pucharu

Szybki koniec pucharu - Zdjęcie główne

Sport Chociaż końcówka przygotowań w wykonaniu Jaroty Jarocin pozostawiała sporo do życzenia, na pucharowe starcie do Tarnowa Podgórnego JKS jechał w roli faworyta. I niespodziewanie poległ z IV-ligowcem.

Tarnovia rundę jesienną w IV lidze zakończyła na 9. pozycji – pierwszej, która nie dała awansu do grupy mistrzowskiej, walczącej o awans do III ligi. Z kolei przed Jarotą jeszcze cztery kolejki fazy zasadniczej w III lidze i to na niej podopieczni Piotra Garbarka zamierzają się skupić.

Jednak pucharu nikt odpuszczać nie zamierzał. Przez pierwszy kwadrans niewiele działo się na stadionie w Tarnowie Podgórnym po obu stronach. W 18. minucie rzut karny dla JKS-u wywalczył Filip Szewczyk po indywidualnej akcji. Jednak jedenastki na bramkę nie zdołał zamienić Krzysztof Bartoszak. W ostatnim kwadransie kolejne sytuacje po stronie Jaroty mieli wspomniani wcześniej Szewczyk i Bartoszak, ale w obu starciach górą wychodził bramkarz Tarnovii. Niewykorzystane okazje zemściły się na Jarocie w 41. minucie. Do bramki strzeżonej przez Sebastiana Lorka trafił Mohamed Tayachi.

W drugiej połowie Jarociniacy potrzebowali skuteczniejszej gry, ale to ponownie gospodarze trafili do bramki. W 60. minucie Tarnovia wyprowadził kontrę, którą zwieńczył celnym uderzeniem Szymon Jerzewski. Dopiero to trafienie pobudziło Jarotę. Niespełna dziesięć minut później kontaktowego gola zdobył po rzucie rożnym Jędrzej Ludwiczak. Końcowe minuty to ataki Jaroty i obrona jednobramkowej przewagi przez Tarnovię. I to właśnie gospodarze osiągnęli swój cel, dowożąc wynik 2:1 do końca spotkania. Tym samym – podobnie jak przed rokiem – JKS już w pierwszym meczu pucharowym żegna się z rozgrywkami.

W sobotę, 6 marca Jarota wznowi rozgrywki III ligi. W meczu 18. kolejki podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się w Swarzędzu z Unią. Pierwszy gwizdek o 13:00.

Jarota: Sebastian Lorek – Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Sebastian Golak, Szymon Komendziński – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski – Filip Szewczyk, Damian Pawlak (79’ Patryk Rzepka), Mateusz Dunaj (59’ Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak