Sparta ponownie w Jarocinie. Rywalem Juvenia Kraków

Autor: | Zdjęcie: Dawid Borucki/Archiwum

Sparta ponownie w Jarocinie. Rywalem Juvenia Kraków - Zdjęcie główne

foto Dawid Borucki/Archiwum

Sport To już 16. kolejka Ekstraligi rugby. Sezon 2020/2021 zbliża się do końca. Debiutujący na tym poziomie zawodnicy Sparty Jarocin będą mieli jeszcze trzy szanse, aby powalczyć o premierowe zwycięstwo. W niedzielę, 30 maja ich rywalem będzie Juvenia Kraków.

Zawodnicy Bartosza Włodarka po weekendzie przerwy znów zaprezentują się przed własną publicznością. Przed dwoma tygodniami Spartanom nie wyszedł mecz z Awentą Pogoń Siedlce. Jarociniacy szczególnie w pierwszej połowie odstawali od rywala i to właśnie pierwsze 40 minut przesądziło o losach meczu. Po przerwie wyglądało to zdecydowanie lepiej, ale losów spotkania odwrócić się nie udało. Powalczyć o zwycięstwie nie udało się także przed tygodniem w Lublinie. Wówczas lepsi okazali się rugbiści Edach Budowlani.

„W kratkę” gra za to Juvenia Kraków, która w dwóch pierwszych majowych kolejkach doznawała wysokich porażek – 10:45 z Master Pharm Łódź oraz 7:52 z Ogniwem Sopot. Jednak przed tygodniem rugbiści Juvenii sprawili nie lada sensację, pokonując na własnym terenie Awenta Pogoń Siedlce 21:19. Ekipa z Małopolski w tym sezonie wygrała cztery spotkania, a jedno zremisowała. Wśród zwycięstw mają zapisany mecz ze Spartą Jarocin, który odbył się na początku października w Krakowie. Wówczas gospodarze wygrali 44:24.

Początek niedzielnego pojedynku o 14:00.