Sparta przegrywa w Lublinie. Budowlani wyraźnie lepsi

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Dawid Borucki/Archiwum

Sparta przegrywa w Lublinie. Budowlani wyraźnie lepsi - Zdjęcie główne

foto Dawid Borucki/Archiwum

Sport Za zawodnikami Sparty Jarocin ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Zespół Bartosza Włodarka w Lublinie musiał jednak uznać wyższość ekipy gospodarzy – Edach Budowlanych. Lublinianie wygrali 44:10.

Jarociniacy do Lublina na mecz z Budowlanymi udali się po ubiegłotygodniowej rywalizacji z Awenta Pogoń Siedlce. Przed własną publicznością rugbiści Sparty musieli uznać wyższość czwartej drużyny Ekstraligi. W niedzielę, 23 maja ich rywalem była drużyna z Lublina, która zajmuje aktualnie 7. pozycję w tabeli.

Mecz nieźle rozpoczęli Spartanie, którzy szybko przeszli do ofensywy. Przez kilka pierwszych minut gra toczyła się na połowie gospodarzy, którzy potrzebowali trochę czasu, aby dostosować się do takiego obrotu wydarzeń. Po dobrym rozpoczęciu, Jarociniacy jednak stracili piłkę, co wykorzystali gospodarze. Dwukrotnie w ciągu trzech minut Budowlani kopnęli na słupy z rzutów karnych, obejmując prowadzenie 6:0. Szybko odpowiedział Kacper Włodarek, również z rzutu karnego i po kwadransie było 6:3. Po pół godzinie gry znów z karnego prowadzenie podwyższyli Lublinianie. Tuż przed przerwą zawodnicy Budowlanych dołożyli dwa przyłożenia. Najpierw przejęli piłkę po kopie Bartosza Włodarka i rozrzucili akcję na prawe skrzydło. Chwilę później znaleźli się w polu punktowym po przegrupowaniu. Do przerwy było 23:3 dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi gospodarzy, którzy dążyli do jak najszybszego zapewnienia sobie punktu bonusowego za cztery przyłożenia. To się udało w 60. minucie. Wcześniej, w 49. minucie żółtą kartką ukarany został po stronie Sparty Oskar Gibki. Już w pierwszej akcji po jego zejściu z boiska, Budowlani przyłożyli po raz trzeci po rzucie karnym. Natomiast dziesięć minut później gospodarze przejęli piłkę po zbyt długim wrzucie z autu Sparty i zdobyli czwarte przyłożenie. Mimo osiągnięcia celu, Lublinianie nie poprzestali na tym i po pięciu minutach zdobyli kolejne przyłożenie po rzucie karnym. W kolejnych minutach lepiej grała Sparta. W końcu, po długiej akcji na połowie Budowlanych, Jarociniacy wywalczyli przyłożenie. Zdobył je Bartosz Włodarek, a podwyższył Kacper Włodarek, ustalając wynik spotkania. Edach Budowlani wygrali 44:10.

Kolejnym rywalem Sparty będzie Juvenia Kraków. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 30 maja w Jarocinie.