Podsumowanie piłkarskiego weekendu na Ziemi Jarocińskiej

Autor: | Zdjęcie: Bartek Kowalski / rawicz24.pl

Podsumowanie piłkarskiego weekendu na Ziemi Jarocińskiej - Zdjęcie główne

foto Bartek Kowalski / rawicz24.pl

Sport W miniony długi weekend zespoły z Ziemi Jarocińskiej grały mecze w swoich ligach. Niektóre zakończyły sezon. Inne są na jego finiszu. Jak im poszło w ostatnich kolejkach

III liga

Relacje z meczu Jaroty Jarocin, która w Gdyni zagrała z Bałtykiem znajdziecie [TUTAJ]

RedBox Klasa Okręgowa, gr. 3

Kolejka 29

Lider Swarzędz - Jarota II Witaszyce

Po wygranej z Polonią Poznań rezerwy Jaroty jechały do Swarzędza mocno podbudowane. Niestety weryfikacja okazała się brutalna. Kibice nie zdążyli się jeszcze dobrze rozsiąść na trybunach a Mikołaj Marciniak już musiał wyciągać piłkę z siatki. Młodego goalkeeper pokonał Szymon Kaczmarek. Sto osiemdziesiąt sekund było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Sołtysiak. Trzecią bramkę oglądaliśmy w 20. minucie gry, a jej autorem był Piotr Stępniak. W 23. minucie gry widzieliśmy pierwszą bramkę w wykonaniu gracza Jaroty. Niestety było to trafienie samobójcze Piotra Stachowiaka. Do przerwy było 5:0, a piąty raz Marciniaka pokonał Kacper Owczarek. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się tym wynikiem, to w 80. minucie ponownie do bramki trafił Stępniak. Wynik spotkania pięć minut później ustalił Piotr Reszla.

Lider Swarzędz - Jarota II Witaszyce 7:0 (5:0)

2’ 1:0 Szymon Kaczmarek

5’ 2:0 Patryk Sołtysiak

20’ 3:0 Piotr Stępniak

23’ 4:0 Piotr Stachowiak (sam.)

32’ 5:0 Kacper Owczarek

80’ 6:0 Piotr Stępniak

85’ 7:0 Piotr Reszla

Jarota II Witaszyce: Mikołaj Marciniak - Shoma Shimada, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk (Ż), Miłosz Bolek (Ż), Eryk Radziejewski, Mateusz Stochniałek (Ż), Kacper Boruta, Maurycy Skowroński (76’ - Damian Walkowiak), Bartosz Borysiak, Mikołaj Kowalski

LZS Cielcza - 1920 Mosina

“Czelsi” do starcia z drużyną z Mosiny przystępowali zadowoleni po okazałej wygranej z Płomieniem Nekla i liczyli na podobny rezultat w ostatnim domowym meczu sezonu. Zaczęło się dobrze, bowiem w 14. minucie wynik meczu otworzył dla LZS-u Karol Oczkowski. W 22. minucie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Oskara Orłowskiego. Ten wynik jednak nie utrzymał się długo, bowiem sto osiemdziesiąt sekund później Jakub Nowak wyprowadził  “Czelsi” na prowadzenie. Kiedy już się wydawało, że LZS dociągnie prowadzenie do końca, to w 87. minucie gry gola na 2:2 zdobył Aleksander Serek i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

LZS Cielcza - 1920 Mosina 2:2 (2:1)

14’ 1:0 Karol Oczkowski

22’ 1:1 Oskar Orłowski

25’ 2:1 Jakub Nowak

87’ 2:2 Aleksander Serek

LZS Cielcza: Paweł Kościelniak - Łukasz Marchewka, Jakub Nowak, Karol Oczkowski (50’ - Kamil Filipiak), Mateusz Szatkowski, Mateusz Zięciak (75’ - Mikołaj Majewski), Łukasz Zawacki (75’ - Łukasz Kogut), Przemysław Kropski (46’ - Karol Lisiak), Krzysztof Zawacki, Piotr Palczewski (58’ - Bartosz Roszyk, Tomasz Becella (46’ - Maciej Stamierowski (Ż))

Płomień Nekla - GKS Żerków

Piłkarze GKS-u mieli wolny weekend, bowiem Orkan Jarosławiec zrezygnował z wyjazdu na mecz do Żerkowa, bowiem do Nekli jechali “na świeżości”. Było to widać, bowiem “Gieksa” na prowadzenie wyszła już w pierwszej minucie gry za sprawą Przemysława Kujawy. Bramkarz Płomienia piłkę z siatki musiał ponownie wyciągnąć na przestrzeni siedmiu minut. Raz pokonał go Michał Rzepa, a dwukrotnie Wojciech Kidoń. Sześć minut przed przerwą piątą bramkę dla GKS-u strzelił Piotr Dolata. W drugiej połowie emocji nie było do 70. minuty gry. Wtedy bowiem na listę strzelców wpisał się Mikołaj Hetmańczyk. Sto osiemdziesiąt sekund później Płomień za sprawą Bartłomieja Figasa strzelił bramkę honorową. Żerkowianie ustalili wynik spotkania w 84. i 88. minucie gry. Drugi raz do siatki trafił Rzepa, zaś ostatnią bramkę strzelił Adam Gabryszak

Płomień Nekla - GKS Żerków 1:8 (0:5)

1’ 0:1 Przemysław Kujawa

10’ 0:2 Michał Rzepa

13’ 0:3 Wojciech Kidoń

17’ 0:4 Wojciech Kidoń

39’ 0:5 Piotr Dolata

70’ 0:6 Mikołaj Hetmańczyk

73’ 1:6 Bartłomiej Figas

84’ 1:7 Michał Rzepa

88’ 1:8 Adam Gabryszak

GKS Żerków: Damian Wieliński - Daniel Pilarczyk, Tobiasz Potocki, Michał Rzepa, Bartosz Kujawa (46’ - Jan Mikołajczak), Wojciech Kidoń, Przemysław Kujawa (60’ - Robert Szymczak), Mateusz Cyrulewski (46’ - Piotr Karcz), Piotr Dutkowiak (60’ - Mikoaj Hetmańczyk), Piotr Dolata, Marcin Jujka (60’ - Adam Gabryszak)

Kolejka 30

GKS Żerków - LZS Cielcza

Podobnie jak w Proton B-Klasie, tak i w RedBox Klasie Okręgowej sezon kończyły derby. Zmierzyły się w nich GKS Żerków i LZS Cielczy. W lepszych nastrojach po kolejce rozgrywanej w Boże Ciało była “Gieksa”, która przejechała się po Płomieniu Nekla. I te dobre nastroje przełożył się na wynik końcowy spotkania ostatniej kolejki, choć bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Zwycięstwo GKS-owi zapewnił Tomasz Szopny, który dwukrotnie wpakował piłkę do siatki Roberta Sobczaka.

GKS Żerków - LZS Cielcza 2:0 (0:0)

87’ 1:0 Tomasz Szopny

90’ + 3 2:0 Tomasz Szopny

GKS Żerków: Damian Wieliński - Daniel Pilarczyk (Ż), Tobiasz Potocki, Michał Rzepa (55’ - Adam Gabryszak), Bartosz Kujawa, Wojciech Kidoń (80’ - Kornel Witczak), Przemysław Kujawa, Mateusz Nowak (46’ - Piotr Karcz), Piotr Dutkowiak (55’ - Tomasz Szopny), Piotr Dolata (81’ - Jan Mikołajczak), Marcin Jujka (Ż)

LZS Cielcza: Robert Sobczak - Daniel Wrzalik, Łukasz Marchewka, Karol Lisiak (85’ - Mikołaj Majewski), Jakub Nowak, Karol Oczkowski, Przemysław Kropski, Mateusz Zięciak, Krzysztof Zawacki (Ż), Jakub Bierła (87’ - Marcin Szewczyk), Łukasz Zawacki (57’ - Mateusz Szatkowski (Ż))

Jarota II Witaszyce - Lotnik-1997 Poznań

Meczem przed własną publicznością sezon w “okręgówce” kończyły rezerwy Jaroty. Zaczął się on dobrze, bowiem w 26. minucie gry prowadzenie JKS-owi dał Shoma Shimada. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Bartosz Borysiak. Na odpowiedź Lotnika trzeba było czekać do 61. minuty. Wtedy to Dominika Komorniczaka pokonał Piotr Gronek. Pasjonujące było jednak ostatnie dziesięć minut w trakcie, których padły cztery bramki. Strzelanie rozpoczął w 83. minucie Borysiak. Już po minucie odpowiedział Maksymilian Nasternak. Sto osiemdziesiąt sekund później stan gry wyrównał Radosław Ochnio. Ten sam piłkarz był także bohaterem Lotnika, bowiem w 89. minucie gry ustalił wynik na 4:3.

Jarota II Witaszyce - Lotnik-1997 Poznań 3:4 (1:0)

26’ 1:0 Shoma Shimada

46’ 2:0 Bartosz Borysiak

61’ 2:1 Piotr Gronek

83’ 3:1 Bartosz Borysiak

84’ 3:2 Maksymilian Nasternak

87’ 3:3 Radosław Ochnio

89’ 3:4 Radosław Ochnio

Jarota II Witaszyce: Dominik Komorniczak - Shoma Shimada, Bartosz Kantek (Ż, Ż, CZ), Piotr Stachowiak, Bartosz Marciniak, Maurycy Skowroński, Kacper Boruta, Mikołaj Szcześniak (60’ - Bartosz Szymkowiak (Ż)), Bartosz Borysiak, Mikołaj Kowalski, Miłosz Bolek (60’ - Fabian Borkowski)

RedBox Klasa Okręgowa, gr. 5

GKS Jaraczewo - Korona Wilkowice

O meczu GKS-u Jaraczewo z Koroną Wilkowice, który został rozegrany awansem 8 czerwca pisaliśmy w poprzednim wydaniu Gazety Jarocińskiej, które przeczytasz [TUTAJ]

GKS Jaraczewo - Korona Wilkowice 6:1 (4:1)

3’ 0:1 Daniel Knecht

11’ 1:1 Tomasz Mikołajczak

21’ 2:1 Mateusz Nowak

32’ 3:1 Mateusz Nowak

35’ 4:1 Przemysław Rzepka

88’ 5:1 Adam Klecha (sam.)

90’ 6:1 Przemysław Rzepka

GKS Jaraczewo: Marcin Wojciechowski - Kacper Wieliński (65’ - Ernest Baranek), Marcin Urbaniak, Karol Tomczak (Ż), Dariusz Józefiak, Dariusz Małecki, Tomasz Mikołajczak (75’ - Michał Szerle), Filip Glinkowski (70’ - Jakub Gabryszak), Mateusz Nowak, Arkadiusz Cepa, Przemysław Rzepka

Sparta Miejska Górka - GKS Jaraczewo

Przystępując do tego spotkania wiadome było, że Sparta w następnym sezonie zagra w A-Klasie. Z kolei GKS był pewien utrzymania w A-Klasie i pewne też było, że nie wybiera się do V ligi. Pierwsza połowa rozstrzygnęła się w ostatnich czterech minutach. Najpierw w 41. minucie prowadzenie gospodarzom dał Wojciech Tyczyński, a w 45. podwyższył je Robert Siecla. Wydawało się, że GKS będzie próbował odrobić straty, a tymczasem tracił kolejne bramki. W 57. minucie na 3:0 strzelił Mikołaj Musielak, a sto dwadzieścia sekund później drugą bramkę w tym meczu zdobył Tyczyński. Wynik na 5:0 w 70. minucie ustalił Mariusz Niedźwiedź.

Sparta Miejska Górka - GKS Jaraczewo 5:0 (2:0)

41’ 1:0 Wojciech Tyczyński

45’ 2:0 Robert Siecla

57’ 3:0 Mikołaj Musielak

59’ 4:0 Wojciech Tyczyński

70’ 5:0 Mariusz Niedźwiedź

GKS Jaraczewo: Marcin Wojciechowski (46’ - Norbert Szymczak) - Ernest Baranek (72’ - Mateusz Nowak), Marcin Urbaniak, Konrad Glinkowski (Ż) (50’ - Arkadiusz Cepa (Ż)), Karol Tomczak, Jakub Gabryszak, Dariusz Małecki, Tomasz Mikołajczak, Filip Glinkowski, Dariusz Józefiak, Przemysław Rzepka