Piłkarskie podsumowanie weekendu na Ziemi Jarocińskiej - Zdjęcie główne

foto Archiwum

SportZa nami druga kolejka rozgrywek RedBox V Ligi i RedBox Klasy Okręgowej. Jak spisały się zespoły z naszego terenu?

Victoria Ostrzeszów - LZS Cielcza. Trudna inauguracja beniaminka

Po tygodniowym oczekiwaniu, wreszcie nadszedł czas na debiut LZS-u Cielcza w V lidze. “Czelsi” mierzyła się w nim z Victorią Ostrzeszów i raczej nie zaliczy go do najprzyjemniejszych, choć nic na to nie wskazywało. Przez pierwsze dwadzieścia minut utrzymywał się bowiem remis 0:0. Od tego momentu jednak gospodarze przystąpili do zdecydowanie bardziej zmasowanego ataku. Strzelanie w 22. minucie gry rozpoczął Przemysław Dubiel. Kapitan Victorii dołożył jeszcze jedną bramkę tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę. W międzyczasie Roberta Sobczaka pokonał jeszcze Dawid Przybył i do przerwy na tablicy widniał wynik 3:0.

Taki rezultat utrzymał się tylko przez piętnaście minut drugiej połowy, bowiem na 4:0 podwyższył w 61. minucie gry Bartosz Piądło. Victoria w końcówce nieco spuściła z tonu, czego dowodem może być honorowe trafienie Oleksandra Danyliuka. Nie zmieniło ono jednak już wiele i LZS Cielcza opuszczał Ostrzeszów w nie najlepszych humorach.

Victoria Ostrzeszów - LZS Cielcza 4:1 (3:0)

22’ 1:0 Przemysław Dubiel

36’ 2:0 Dawid Przybył

45’ + 1 3:0 Przemysław Dubiel

61’ 4:0 Bartosz Piądło

88’ 4:1 Oleksandr Danyliuk

LZS: Robert Sobczak - Mateusz Zięciak (75’ - Miłosz Wachowiak), Bartosz Roszyk,  Łukasz Marchewka (kapitan), Eryk Radziejewski (80’ - Florian Hoffmann), Krzysztof Zawacki, Piotr Palczewski, Krzysztof Giertych (56’ - Maciej Stamierowski), Jakub Nowak (Ż), Kamil Filipiak (75’ - Łukasz Zawacki), Patryk Kempa (56’ - Oleksandr Danyliuk (Ż))

Trener: Łukasz Kaczałka

GKS Jaraczewo - Sokół Kaszczor. Pewna wygrana na własnym boisku

Z racji dożynek, które miały miejsce w Jaraczewie w ostatni weekend - GKS swój mecz z drugiej kolejki rozgrywał 15 sierpnia. Podopieczni Kamila Stefaniaka, po okazałym zwycięstwie w Krzywiniu, chcieli także dobrze pokazać się przed własną publicznością.

Motywacja sprawiła, że już w dwunastej minucie gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Przemysława Rzepki. Goście jednak nie chcieli tak łatwo odpuścić i wyrównali już w 24. minucie spotkania. Brankę strzelił Łukasz Józefowski. Taki stan gry utrzymał się do przerwy.

Po niej jednak strzelali już tylko gracze GKS-u. W 57. minucie gry podrażniony otrzymanym chwilę wcześniej żółtym kartonikiem na listę strzelców wpisał się Marcin Wyrwas. Siedem minut później było już 3:1 dzięki trafieniu Patryka Rzepki. Sokołowi Kaszczor nie pomógł też fakt, że w 78. minucie gry czerwoną kartkę obejrzał Michał Bilawa. Wynik na 4:1 już minutę później ustalił Jakub Adamkiewicz i GKS mógł cieszyć się z drugiego jakże okazałego zwycięstwa.

GKS Jaraczewo - Sokół Kaszczor 4:1 (1:1)

12’ 1:0 Przemysław Rzepka

24’ 1:1 Łukasz Józefowski

57’ 2:1 Marcin Wyrwas

64’ 3:1 Patryk Rzepka

79’ 4:1 Jakub Adamkiewicz

GKS: Norbert Szymczak - Kacper Wieliński, Konrad Glinkowski (70’ - Arkadiusz Cepa), Marcin Urbaniak, Karol Tomczak (kapitan), Hubert Kubiak (46’ - Dariusz Małecki), Artur Maciejowski (75’ - Jakub Adamkiewicz), Patryk Rzepka, Marcin Wyrwas (Ż) (70’ - Kamil Pawlak), Dawid Czabański (53’ - Kamil Stefaniak), Przemysław Rzepka (Ż) (80’ - Szymon Kubiak)

Trener: Kamil Stefaniak

GKS Żerków - LZS Doruchów. Pogrom w pierwszej połowie

Dużo bramek oglądali także kibice w Żerkowie, gdzie GKS podejmował LZS Doruchów z nadziejami, że uda im się odnieść drugie zwycięstwo z rzędu.

Drogę po nie gracze Grzegorza Burchackiego rozpoczęli już w 16. minucie meczu. Wszystko za sprawą trafienia Marcina Jujki. Zawodnik ten skompletował hat-tricka, strzelając jeszcze gole w 39. i 45. minucie gry. Oprócz niego, w pierwszej połowie do siatki trafiali Jakub Kardasz oraz Tomasz Szopny i do przerwy mieliśmy wynik 5:0.

Obraz gry niewiele zmienił się po przerwie - nawet pomimo wielu zmian w drużynie gości. GKS nie katował mocniej przeciwników, a mimo tego, odniósł okazałe zwycięstwo i jest liderem w swojej grupie okręgówki.

GKS Żerków - LZS Doruchów 5:0 (5:0)

16’ 1:0 Marcin Jujka

27’ 2:0 Jakub Kardasz

37’ 3:0 Tomasz Szopny

39’ 4:0 Marcin Jujka

45’ + 1 5:0 Marcin Jujka

GKS: Damian Wieliński - Daniel Pilarczyk, Tobiasz Potocki (kapitan), Mateusz Cyrulewski, Piotr Dutkowiak (80’ - Mikołaj Hetmańczyk), Patryk Zalewski (75’ - Pawlo Prostyk), Wojciech Rzepa (70’ - Filip Kardasz), Bartosz Kujawa, Tomasz Szopny (65’ - Michał Cieślak), Marcin Jujka, Jakub Kardasz (46’ - Przemysław Kujawa)

Trener: Grzegorz Burchacki

Jak oceniacie początek sezonu w wykonaniu naszych drużyn? Dajcie znać w komentarzach!

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.