Piłkarki Jaroty strzelają coraz celniej

Autor: | Zdjęcie: Paweł Witwicki / archiwum

Piłkarki Jaroty strzelają coraz celniej - Zdjęcie główne

Piłkarki Jaroty coraz swobodniej czują się pod bramka rywalek w IV lidze | foto Paweł Witwicki / archiwum

Sport Piłkarki Jaroty Jarocin wygrały swój drugi mecz w piłkarskiej IV lidze kobiet. Podopieczne Mirosława Czajki rozgromiły 7:0 KKP Powiat Pilski.

Przed drugim ligowym meczem drużyny kobiecej Jaroty w rozgrywkach IV ligi wydawało się, że Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski będzie trudniejszym rywalem niż Grom Wolsztyn, który podopieczne Mirosława Czajki pokonały 2:0 w pierwszym swoim spotkaniu. KKP Powiat Pilski to zespół złożony głównie z doświadczonych byłych zawodniczek trzecioligowych Zjednoczonych Kaczory. Okazało się jednak, że piłkarki Jaroty do swego drugiego ligowego starcia przystąpiły znacznie mniej zestresowane, dzięki czemu zagrały zdecydowanie skuteczniej! Już po dwóch kwadransach gry Jarocinianki prowadziły 4:0. Strzelanie w 6. minucie rozpoczęła Katarzyna Szalczyk, która pokonała bramkarke rywalek potężym uderzeniem z rzutu wolnego. Dziewięć minut później prowadzenie podwyższyła kapitan jarocińskiego zespołu Kinga Waszak. Na 3:0 w 23. minucie podwyższyła Alicja Krzykos, która była autorką obu premierowych trafień w pierwszym meczu ligowym. Coraz bardziej składne akcje podopiecznych Mirosława Czajki przyniosły w 30. minucie czwartego gola, który padł ze strzału samobójczego. W drugiej połowie swojego drugiego gola w tym meczu zdobyła Waszak, a dwa celne trafienia z rzutów wolnych zaliczyła również rezerwowa Julia Słomianna. Zdeprymowane tak dobrą grą piłkarek Jaroty zawodniczki KKP Powiatu Pilskiego nie zdołały nawet zdobyć gola honorowego. Mimo iż miały ku temu doskonałą okazję, bowiem w końcówce spotkania egzekwowały rzut karny (po zagraniu ręką w polu karnym). Bramkarka Jaroty Ewelina Czajka nie musiała jednak nadal (już w drugim meczu z rzędu!) wyciągać piłki z siatki, bowiem wykonawczyni tego strzału nie trafiła nawet w bramkę.

Za tydzień zawodniczki Jaroty rozegrają pierwszy mecz wyjazdowy. Zmierzą się w Gostyniu z Kanią.

Jarota Jarocin - KKP Powiat Pilski 7:0 (4:0)

1:0 - Katarzyna Szalczyk (6.)

2:0 - Kinga Waszak (15.)

3:0 - Alicja Krzykos (23.)

4:0 - gol samobójczy (31.)

5:0 - Kinga Waszak (68.)

6:0 - Julia Słomiann (75.)

7:0 - Julia Słomianna (78.)

Jarota: E. Czajka - J. Urna, A. Nawrocka, J. Zięta (70. A. Wojciechowska), A. Oczkowska, K. Szalczyk (60. B. Wrembel), M. Rebelka (73. J. Słomianna), P. Tylak, K. Waszak, O. Krysińska (72. W. Kaźmierczak), A. Krzykos