Paterski w Tour de Pologne

Paterski w Tour de Pologne - Zdjęcie główne

Maciej Paterski, reprezentujący aktualnie czołową kolarską grupę zawodową Liquigas-Doimo bierze udział w Tour de Pologne - największym i najbardziej prestiżowym wyścigu w Polsce.

Impreza rozpoczęła się w niedzielę etapem z Sochaczewa do Warszawy. Zgodnie z przewidywaniem do mety dojechał cały peleton. Zwyciężył kolega z grupy Macieja Paterskiego - Włoch Jacopo Guarnieri.

Drugi, najdłuższy etap z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej (240 km) zakończył się również finiszem z grupy. Zwyciężył Niemiec Andre Greipel (HTC Columbia).

Liderem po dwóch etapach został, drugi w poniedziałek, Australijczyk Allan Davis (Astana). W klasyfikacji generalnej Paterski zajmuje 60. miejsce tracąc do lidera 10 sekund.

Tour de Pologne kończy się w sobotę, 7 sierpnia w Krakowie.