Kolejna Biała Tygrysica idzie śladami naszej olimpijki!

Autor: | Zdjęcie: MUKS Białe Tygrysy Jarocin

Kolejna Biała Tygrysica idzie śladami naszej olimpijki! - Zdjęcie główne

Reprezentantki MUKS BIałe Tygrysy Jarocin na Mistrzostwa Polski Seniorów 2022 w Bornym Sulinowie | foto MUKS Białe Tygrysy Jarocin

Sport Aleksandra Szymczak z Białych Tygrysów Jarocin została w Bornym Sulinowie mistrzynią Polski seniorek na rok 2022 w kategorii 49 kg!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo odbyły się w Bornym Sulinowie. Wzięły w nich udział trzy reprezentantki MUKS Białe Tygrysy Jarocin - Aleksandra Szymczak, Joanna Szymczak i Marta Stasik.

Znakomicie w mistrzostwach spisała się Aleksandra Szymczak, która w kategorii 49 kg zdobyła złoty medal! W drodze po mistrzowski tytuł podopieczna Józefiny Nowaczyk-Wróbel pokonała trzy rywalki. Najpierw 2:0 wygrała z Mają Maroszek z AZS-u AWF Wrocław. Najtrudniejszy dla zawodniczki Białych Tygrysów był pojedynek półfinałowy, w którym musiała stoczyć trzy rundy. Ostatecznie pokonała 2:1 Karolinę Szczęsnowską z AZS-u AWF Kraków. W finale Szymczak wygrała 2:0 z Alicją Krajewską z Androsu Puławy. Pierwszy tytuł mistrzyni Polski to dla Aleksandry Szymczak jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze.

W tej samej kategorii wagowej piąte miejsce zajęła Marta Stasik, która w swym pierwszym pojedynku uległa 0:2 finałowej rywalce Oli Szymczak - Alicji Krajewskiej. Również na piątym miejscu, ale w wadze 57 kg, uplasowała się Joanna Szymczak. Siostra mistrzyni Polski w swej pierwszej walce pokonała Nikolę Śliwę z Androsu Puławy, ale w zaciętym pojedynku o wejście do strefy medalowej uległa 1:2 Klaudii Kicińskiej z AZS-u AWF Warszawa.

W Bornym Sulinowie, po raz siódmy w karierze, mistrzynią Polski, tym razem w kategorii 62 kg, została także Patrycja Adamkiewicz. Wychowanka Białych Tygrysów tym razem walczyła nie tylko z rywalkami, ale także z kłopotami związanymi ze zmianą strefy czasowej, po powrocie z Mistrzostw Świata w Meksyku. Mimo iż dwukrotnie nasza olimpijka z Tokio musiała stoczyć trzyrundowe pojedynki, to jednak ostatecznie pokonała dwie zawodniczki UKS-u Taekwondo Kórnik, najpierw Tatianę Tomczak, a w finale Julię Szpak.