Jarocińska Liga Halowa. Starcie dwóch niepokonanych drużyn

SportZa nami czwarta kolejka Jarocińskiej Ligi Halowej. Zmierzyły się w niej m.in. dwie do tej pory niepokonane drużyny - Pol-Agro i Orły Jarocin. Kto wygrał ten pojedynek?

Jarocińska Liga Halowa. Starcie na szczycie na otwarcie

W języku sportów walki najważniejsze walki są w main evencie. W przypadku czwartej kolejki Jarocińskiej Ligi Halowej najciekawszy pojedynek był jednak pierwszym, który zobaczyli kibice. W starciu Pol-Agro z Orłami Jarocin na szali była pozycja lidera JLH. Oba zespoły zasilone są dosyć mocno piłkarzami grającymi w lokalnych klubach. Zapowiadało się więc emocjonujące starcie. I rzeczywiście takie było. Ostatecznie po golach Dawida Idzikowskiego, Mateusza Dunaja, Miłosza Kowalskiego i Kamila Filipiaka lepsze było Pol-Agro, które wygrało starcie na szczycie 6:4 i umocniło się na pozycji lidera.

Jarocińska Liga Halowa. Dwa jednostronne starcia

W następnych dwóch spotkaniach kibice mogli zobaczyć dużo bramek. Były to jednak jednostronne starcia. Najpierw Bartesko pokonało WCR Jarocin 14:1. Następnie litości dla swoich rywali nie miał zespół Kroll, który pokonał Ekipę z Powiatu 11:1. Wygląda na to, że Ekipa z Powiatu będzie dostarczycielem punktów i dużej ilości bramek dla swoich rywali. Jak do tej pory bowiem stracili oni aż 47 goli.

Jarocińska Liga Halowa. Remontada Active Team

Trzecią drużyną, która miała komplet zwycięstw po trzech kolejkach było Active Team. Wygrana sprawiłaby, że zespół ten awansowałby na drugie miejsce. Przeciwnikiem Active Team była drużyna Leotrans, tak więc faworytem był pierwszy z zespołów. Niemniej jednak to właśnie Leotrans wszedł w lepiej mecz i do przerwy prowadził 2:0. Na początku drugiej połowy Active Team odpowiedział golem, ale Leotrans po chwili znów powiększyło swoją przewagę do dwóch bramek. I wtedy zaczęła się tzw. remontada, a więc odwracanie wyniku. W kilka minut Active Team nie tylko doprowadził do wyrównania, ale także wyszedł na prowadzenie. Dramaturgia była jednak do ostatnich sekund, bowiem w samej końcówce Leotrans miało rzut karny. Bramkarz Active Team przepuścił uderzenie, ale odbił je i zanim piłka wpadła do bramki sięgnął ją końcówkami palców. Ostatecznie zatem Active Team odmienił losy spotkania, wygrał 4:3 i cały czas jest niepokonany w Jarocińskiej Lidze Halowej.

Jarocińska Liga Halowa. Dużo bramek w dwóch ostatnich spotkaniach

Ostatnie dwa spotkania w ramach czwartej kolejki rozgrywek Jarocińskiej Ligi Halowej obfitowały w dość dużą ilość bramek, choć mierzyły się w nich zespoły z dolnej połówki tabeli. Najpierw wyrównany pojedynek stoczyli reprezentanci Active Team Old i Aptekarzy Kotlin. Od samego początku żadna ze stron nie potrafiła stworzyć znaczącej przewagi i do przerwy mieliśmy wynik 1:1. W drugiej połowie utrzymał się status quo, jeśli chodzi o remis, natomiast kibice zobaczyli jeszcze cztery bramki i ostatecznie padł wynik 3:3.

Na sam koniec czwartej serii gier na parkiecie zobaczyliśmy ekipy Romgosu i FOLREC Witaszyce. W tym starciu wyraźnie lepsza była druga z ekip, która już od samego początku zaczęła dominować. Wszystko to za sprawą Bartosza Szyszki, który aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Jedną bramkę dołożył do tego Radosław Hyżyk. W końcówce jednak FOLREC nieco jednak spuścił z tonu i Romgosowi udało się wbić dwie bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

FOLREC Witaszyce - Romgos 6:2

Kto prowadzi w Jarocińskiej Lidze Halowej?

Po czterech kolejkach na czele cały czas mamy Pol-Agro z dwunastoma punktami. Komplet zwycięstw ma także Active Team, ale bezpośredni pojedynek tych zespołów jeszcze przed nami. Podium uzupełniają Orły Jarocin z dorobkiem dziewięciu punktów, które w tej kolejce musiały poznać gorycz porażki.

Kiedy kolejna kolejka Jarocińskiej Ligi Halowej?

Następną kolejka Jarocińskiej Ligi Halowej już w ten piątek, 2 lutego. W niej najciekawiej zapowiada się starcie czwartego Bartesko z piątym Leotransem. Ten mecz już o 17:00. Wtedy też rozpoczną się rozgrywki piątej kolejki.

Warto także nadmienić, że szósta kolejka będzie rozgrywana wyjątkowo w niedzielę 4 lutego. Początek podobnie jak w piątek o godzinie 17:00.

Czy waszym zdaniem drużyny będące obecnie na czele Jarocińskiej Ligi Halowej zostaną tam także na koniec sezonu? Dajcie znać w komentarzach!