Grad medali młodych lekkoatletów Przełaju Żerków

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Grad medali młodych lekkoatletów Przełaju Żerków - Zdjęcie główne

Medaliści Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzików i dzieci | foto UKS Przełaj Żerków

SportCzternaście medali wywalczyli reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków w Mistrzostwach Wielkopolski w lekkoatletyce w kategorii młodzików i dzieci.

Pokaźny dorobek medalowy zgarnęli w Poznaniu najmłodsi lekkoatleci UKS-u Przełaj Żerków w Mistrzostwach Wielkopolski U-14 i U-12. Młodzicy zadowolili się dwoma krążkami, ale w kategorii dzieci zawodnicy Przełaju Żerków zdobyli aż dwanaście medali!

W kategorii młodzików U-14 złoty medal w biegu na 80 m przez płotki dziewcząt zdobyła Gabriela Biernacka, ustanawiając przy okazji swój rekord życiowy (czas 13,13 s). Natomiast w biegu na 1000 m chłopców srebrny medal wywalczył Jan Przybylski (czas 2.59,23 s). Miejsca w czołowej dziesiątce zajęli jeszcze: Magdalena Grobelna - piąte miejsce w biegu na 80 m ppł, na tej samej pozycji chód dziewcząt na 2000 m ukończyła Maja Walczak, a ósmy w biegu na 1000 m był Tobiasz Pietras.

UKS-u Przełaj Żerków z medalami

W kategorii dzieci U-12 podopieczni trenerów Dawida Bierły i Romana Wyduby zdobyli cztery złote medale, pięć srebrnych i trzy brązowe. Dwukrotną złotą medalistką została Marcelina Robak. W biegu na 60 m przez płotki zwyciężyła z czasem 10,77 s, a w skoku w dal uzyskała odległość 4,42 m. Piotr Michalak też wywalczył dwa medale, ale w różnych kolorach. W biegu na 60 m był najszybszy, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy (czas 8,38 s), natomiast w kokursie skoku w dal zajął drugie miejsce (odległość 4,59 m). Złoty medal zdobyła również sztafeta 4 x 200 m w składzie: Marcelina Robak, Krzysztof Pluciński, Alicja Grygiel i Piotr Michalak (czas 2.01,60 s). Srebrny i brązowy medal zdobyła indywidualnie Alicja Grygiel. W biegu na 60 m uzyskała czas 9,00 s i zajęła trzecie miejsce, zaś dystans 300 m pokonała w czasie 48,48 s, co pozwoliło zająć drugie miejsce.

Oba rezultaty to jej nowe rekordy życiowe. W biegu na 60 m srebrny medal także zdobyła zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków Aleksandra Wosińska, która czasem 8,92 s również ustanowiła swoją nową "życiówkę". Srebrny medal w biegu na 600 m dziewcząt zdobyła Anna Wolniak, a czas 1.56,29 s, to również jej nowy rekord życiowy. Srebrny medal w biegu na 300 m chłopców wywalczył Krzysztof Pluciński, który był także o krok od zdobycia drugiego medalu, bowiem zajął czwartą pozycję w konkursie rzutu piłeczką palantową. Dwa brązowe medale zapisał na swoim koncie Aleksander Paszkiewicz - w biegu na 60 m (czas 9,03 s) oraz skoku w dal (odległość 4,29 m). Tuż za podium w konkursie rzutu piłeczką palantową znalazła się jeszcze Kinga Plucińska.