Ekstraliga nie dla Sparty Jarocin

Autor: | Zdjęcie: Kanał YouTube rugbyweb

Ekstraliga nie dla Sparty Jarocin - Zdjęcie główne

Screen z transmisji meczu Budowlani Łódź - Sparta Jarocin | foto Kanał YouTube rugbyweb

SportSparta Jarocin ma za sobą mecz finałowy I ligi rugby. Niestety, w pojedynku o złoto na zapleczu Ekstraligi lepsi okazali się Budowlani Łódź.

Sobota była strategicznym dniem dla jarocińskich zespołów. Jarota Jarocin grała bardzo ważny mecz z Bałtykiem w Gdyni - przeczytasz o nim TUTAJ - KLIKNIJ. Z kolei, Sparta Jarocin pojechała do Łodzi walczyć o zwycięstwo w I lidze rugby i prawo gry w Ekstralidze w przyszłym sezonie.

Przebieg spotkania Sparta Jarocin - Budowlani Łódź

Niestety, gospodarze okazali się za mocni, choć początkowych kilka minut na to nie wskazywało. Pierwsze punkty Budowlani zdobyli w dwunastej minucie gry. Od tej pory Łodzianie zaczęli skutecznie punktować Jarociniaków. Sparta pierwsze punkty zdobyła dopiero w 34. minucie spotkania - dzięki przyłożeniu, ale na tablicy widniał wówczas wynik 17:5. Chwilę później dorobek przyjezdnych powiększył się za sprawą Szymona Włodarka, który skutecznie wykorzystał podwyższenie. Budowlani jednak nie pozwolili rozpędzić się Sparcie i zdobyli po kontrze pięć oczek za przyłożenie oraz dwa za podwyższenie. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 24:7. Nie był to wymarzony wynik dla drużyny z Jarocina, ale szansa na odrobienie strat była.

I do tego odrabiania Sparta rzuciła się tuż po przerwie. W 48. minucie gry Jacek Idzikowski zdobył kolejne pięć punktów za przyłożenie. Niestety, tym razem Szymon Włodarek nie wykorzystał szansy przy podwyższeniu, ale nie zraziło to kopacza Sparty, który już trzy minuty wykorzystał rzut karny i na tablicy był wynik 24:15. Od tej pory swój dorobek powiększali tylko gospodarze i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 53:15.

Co wygrywa zwycięzca finału I ligi rugby?

Dzięki zwycięstwu, Budowlani awansowali do Ekstraligi Rugby. Wyjątkowo awans ten jest bezpośredni, ponieważ ostatnia drużyna Ekstraligi - Skra Warszawa - została wcześniej w sezonie karnie zdegradowana. Sparta jednak może zaliczyć sezon do udanych, bowiem wicemistrzostwo - z bilansem dziewięciu zwycięstw i trzech porażek - nie jest żadnym wstydem, a szansa na awans do Ekstraligi pojawi się ponownie w przyszłym sezonie.

KS Budowlani Commercecon Łódź - Sparta Jarocin 53:15 (24:7)