Dwa złote medale Białych Tygrysów w Pucharze Świata w Warszawie!

Autor: | Zdjęcie: MUKS BIałe Tygrysy Jarocin

Dwa złote medale Białych Tygrysów w Pucharze Świata w Warszawie! - Zdjęcie główne

Reprezentantki Białych Tygrysów Jarocin po zawodach Pucharu Świata Polish Open 2022 | foto MUKS BIałe Tygrysy Jarocin

Sport Zawodniczki MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin - Michalina Wróbel i Aleksandra Szymczak - zdobyły złote medale w rywalizacji juniorek podczas zawodów Pucharu Świata w taekwondo, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie!

Cztery zawodniczki MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin wzięły udział w rywalizacji w kategoriach juniorów podczas zawodów Pucharu Świata w taekwondo, które w miniony weekend zostały rozegrane w Warszawie. Dwie z nich - Michalina Wróbel i Aleksandra Szymczak - wygrały rywalizację w swoich kategoriach wagowych.

Michalina Wróbel zwyciężyła w kategorii 42 kg. W półfinale podopieczna Józefiny Nowaczyk-Wróbel pokonała Ukrainkę Monikę Usenko, natomiast w walce finałowej okazała się lepsza od reprezentantki Niemiec Stefani Nikolajevej. To już kolejny udany start Michaliny Wróbel w zawodach Pucharu Świata w tym roku i kolejny sukces w zawodach międzynarodowych. Niedawno Wróbel została w Estonii Klubową Mistrzynia Europy Juniorów.

Z kolei w kategorii 46 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Szymczak. Ola w półfinale pokonała Holenderkę Sarah Uzun, zaś w pojedynku decydującym o zwycięstwie okazała się lepsza od zawodniczki AZS-u OŚ Poznań Antoniny Walczak.

Piąte miejsce w kategorii 52 kg zajęła Marta Stasik, która w swej pierwszej walce uległa późniejszej srebrnej medalistce Plakhtii Sofii z Izraela. Natomiast na dziewiątej pozycji w zmaganiach zawodniczek w kategorii 55 kg sklasyfikowana została Joanna Szymczak. Zawodniczka Białych Tygrysów Jarocin uległa w swej pierwszej walce Czeszce Natalie Sikyrovej.