Reklama

Jesteś w trudnej sytuacji? Możesz wziąć paragon. Zobacz, gdzie znajdziesz "Zawieszony chleb"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

#wspieramjarocinskie Akcja "Zawieszony chleb" to prawdziwa i realna pomoc, jaką jarociniacy za pośrednictwem piekarni świadczą innym. Jak z niej skorzystać? I gdzie można znaleźć podarowane bochenki pieczywa?

Reklama

Znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej, życiowej?Znasz taką osobę? Rodzinę? Możesz skorzystać z pomocy anonimowego darczyńcy. Akcja "Zawieszony chleb" jest właśnie dla Ciebie. Nie ma powodu się, aby się wstydzić wziąć paragon z tablicy. Za jakiś czas może Ty będziesz mógł pomóc komuś innemu w taki sam sposób. 

Na czym polega akcja "Zawieszony chleb"? 

Akcja "Zawieszony chleb" organizowana jest z myślą o osobach potrzebujących pomocy. Idea jest prosta. Chodzi o to, aby przy okazji zakupów pieczywa, ufundować bochenek dla kogoś kogo nawet nie znamy, ale kto aktualnie potrzebuje takiego realnego wsparcia. Prosząc o "zawieszony chleb" otrzymamy osobny paragon, który można zawiesić na tablicach, które zostały zawieszone w sklepach biorących udział w akcji. Na podstawie tego rachunku osoba w trudnej sytuacji otrzyma świeże pieczywo w momencie, gdy naprawdę tego potrzebuje. W ten sposób tworzy się coś w rodzaju "banku chleba" czy zapasów, które są do dyspozycji potrzebujących.

Gdzie można znaleźć paragony "Zawieszonego chleba"? 

Obecnie paragony na "zawieszony chleb" dostępne są w trzech miejscach w Jarocinie. Do akcji włączyły się sklepy firmowe: "Zgody", który znajduje się przy piekarni na ulicy Glinki, Pierkarni-Cukierni "Maratońska" przy ul. Maratońskiej oraz Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" przy ul. Poznańskiej (na parterze budynku "Rolnika").

Szefowie instytucji zadeklarowali, że jeśli inicjatywa zostanie dobrze przyjęta przez jarociniaków, to rozszerzą ją na kolejne sklepy. Mamy też nadzieję, że zgłoszą się również kolejne podmioty. Nie muszą to być wyłącznie piekarnie. Swój udział rozważa również jedna z jarocińskich cukierni. 

Zachęcamy jarociniaków do wspierania akcji pomocy potrzebującym. Życie bywa przewrotne i nikt nie wie, czy nie znajdzie się w życiu w trudnej sytuacji materialnej. Jeśli stać nas na to, to podzielmy się chlebem z innymi. Możemy wywołać u kogoś, kogo nawet nie znamy, uśmiech na twarzy.

Idea ta wpisuje się również dobrze w okres Wielkiego Postu. Dla osób wierzących "zawieszony chleb" może stać się okazją do jałmużny i zrealizowania uczynku miłosierdzia. Zdaniem psychologów dobre uczynki poprawiają samopoczucie, a są i tacy, którzy twierdzą, że nie tylko wracają do nas, ale nawet ze zdwojoną siłą. Czy trzeba jeszcze jakiegoś argumentu, aby zacząć pomagać? 

Punkty z zawieszonym chlebem w Jarocinie 

Piekarnia ZGODA, Jarocin, ul. Glinki 26 A

Przekazujcie i informujcie osoby, rodziny, które mogą skorzystać z akcji "Zawieszony chleb". 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jarocin i okolice 20 lat temu [TUTAJ] Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy