Reklama

Głosowanie na najładniejszą dekorację pączków. Zobacz, kto zwyciężył

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O północy zakończyło się głosowanie w konkursie na najładniejszą dekorację. Przez tydzień na 23 zdjęcia oddano prawie 9,5 tysiąca głosów. Reprezentantom którego z Kół Gospodyń Wiejskich dzięki Waszym lajkom uda się pojechać na trzy dni do Brukseli?

Reklama

W pierwszej edycji Konkursu „Super Pączek 2023 Powiatu Jarocińskiego” wzięły udział łącznie 23 Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jarocińskiego. Rozstrzygnięcie odbyło się w przeddzień Tłustego Czwartku w restauracji Słoneczna w Jarocinie. 

Komisja konkursowa oceniała pączki według trzech kryteriów: walory smakowe, estetyka wykonania oraz dekoracja i prezentacja.

Miano “Super Pączka 2023 Powiatu Jarocińskiego” zdobyły tradycyjne pączki  na maśle z powidłami przygotowane przez KGW w Kadziaku uzyskując łącznie 92 punkty, drugie miejsce z 91 punktami zajęło KGW w Dąbrowie i ich pączki z pigwą, a trzecie  KGW w Bachorzewie za pączki waniliowo-truskawkowe z cukrem zdobywając 90 punktów.

Za zajęcie pierwszego miejsca panie otrzymały voucher o wartości 500 zł oraz pamiątkową statuetkę. Laureatkom drugiego i trzeciego miejsca wręczone zostały książki kucharskie. Ponadto członkinie każdego z kół biorących udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. 

Konkurs na najładniejszą dekorację pączków. Zobacz, kto zwyciężył

Dzień po rozstrzygnięciu konkursu, zaprosiliśmy Czytelników do głosowania na najładniejszą dekorację zgłoszonych do konkursu pączków. Odbywało się ono poprzez polubienie zdjęcia i pozostawienie przy nim "łapki w górę".

Nagrodą dla Koła Gospodyń Wiejskich, którego dekoracja pączków zdobyła największą liczbę głosów jest wyjazd do Brukseli (dla 3-osobowej reprezentacji koła), na zaproszenie Andżeliki Możdżanowskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Największe uznanie wśród internautów zyskały lukrowe koronki wykonane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kadziaku. Na nie oddano 4.681 głosów. Drugi wynik, równie imponujący, uzyskało KGW z Siedlemina. Ich dekorację doceniono 3.690 razy. Na podium znalazło się również KGW ze Stęgoszy z wynikiem 640 lajków.     

Natomiast, kubkiem "Super Fan Pączków" nagrodzimy osoby, które w komentarzu wpisały najciekawsze uzasadnienie, dlaczego konkretna dekoracja zasługuje na uznanie. Autorów komentarzy poinformujemy mailowo. Informację, kto otrzyma kubek podamy także na portalu jarocinska.pl. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE