Reklama

Akcja "Zawieszony chleb" się rozrasta w Jarocinie. Dołączyła Piekarnia-Cukiernia Rusinek z Pleszewa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

#wspieramjarocinskie W ciągu miesiąca, jaki minął od apelu #wspieramy jarocinskie o przeniesienie akcji "Zawieszony chleb" na nasz teren, pomysł podjęły i wprowadziły w życie aż cztery piekarnie - trzy jarocińskie i jedna z Pleszewa, która ma swój sklep również w Jarocinie.

Piekarnia - Cukiernia Rusinek ma swoją siedzibę w Pleszewie. Prowadzi jednak sklep w Jarocinie, na os. Rzeczpospolitej 6. Firma postanowiła wprowadzić akcję "Zawieszony chleb" - jako pierwsza w powiecie - również w jednym ze swoich pleszewskich sklepów.  

- Dlaczego się zdecydowaliśmy? Pewnie dlatego, że zawsze - również prywatnie - staramy się pomagać potrzebującym - podkreśla Agnieszka Rusinek, właścicielka piekarni w Pleszewie

To już czwarty punkt, który odpowiedział na opublikowany 13 lutego apel. Wcześniej zrobiły to S.H.P. "Zgoda", Piekarnia - Cukiernia "Maratońska" oraz Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska".

Chętnych na zawieszenie paragonu jest naprawdę sporo i taki pozytywny odzew bardzo nas cieszy. Ekspedientki we wszystkich sklepach starają się informować klientów o akcji, zarówno o tym, że można podzielić się chlebem z osobami, które znalazły się w naprawdę trudnej sytuacji życiowej, jak i o tym, że można skorzystać z tej formy pomocy. Nam również zależy na tym, aby informacje o tej inicjatywie dotarły do jak najszerszych kręgów. Staramy się docierać się z nią również do miejsc, w których mogą pojawiać się osoby potrzebujące materialnego wsparcia. W zeszłym tygodniu post dotyczący akcji został udostępniony m.in. przez Centrum Usług Społecznych (dawny MGOPS).

Początkowo akcja prowadzona była w sklepach firmowych - "Zgody" przy ul. Glinki oraz przy GS-u przy ul. Poznańskiej (budynek "Rolnika"). Od dzisiaj (wtorek 14 marca) paragony można zawieszać również w dwóch kolejnych miejscach. Akcją zostały objęte dwie placówki "Zgody": przy ul. Rynek 7 oraz ul. Wrocławskiej 24. 

Nadal czekamy na kolejne zgłoszenia przedsiębiorców, którzy zechcą pośredniczyć pomiędzy darczyńcami a osobami potrzebującymi wsparcia.  

Na czym polega akcja "Zawieszony chleb"? 

Akcja "Zawieszony chleb" organizowana jest z myślą o osobach potrzebujących pomocy. Idea jest prosta. Chodzi o to, aby przy okazji zakupów pieczywa, ufundować bochenek dla kogoś kogo nawet nie znamy, ale kto aktualnie potrzebuje takiego realnego wsparcia. Prosząc o "zawieszony chleb" otrzymamy osobny paragon, który można zawiesić na tablicach, które zostały zawieszone w sklepach biorących udział w akcji. Na podstawie tego rachunku osoba w trudnej sytuacji otrzyma świeże pieczywo w momencie, gdy naprawdę tego potrzebuje. W ten sposób tworzy się coś w rodzaju "banku chleba" czy zapasów, które są do dyspozycji potrzebujących. ZASADY AKCJI - ZOBACZ TEŻ TUTAJ

Znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej, życiowej?Znasz taką osobę? Rodzinę? Możesz skorzystać z pomocy anonimowego darczyńcy. Akcja "Zawieszony chleb" jest właśnie dla Ciebie. Nie ma powodu się, aby się wstydzić wziąć paragon z tablicy. Za jakiś czas może Ty będziesz mógł pomóc komuś innemu w taki sam sposób. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

 

  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy