Twoje dziecko nie uczęszcza na zajęcia z programowania? Zobacz, dlaczego warto to zmienić!

Materiał promocyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Programowanie to obecnie najbardziej popularne zajęcia dodatkowe dla dzieci. Jak się za chwile przekonacie, to nie tylko chwilowa moda – to umiejętność, która otwiera drzwi do przyszłości.

Dzieci i młodzież kochają spędzać czas przed monitorem komputera, a gry komputerowe stały się dla wielu ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. A gdyby tak z tej pasji stworzyć pomost do nauki?

W czym tkwi fenomen programowania?

Czy wiecie, że na zajęcia z programowania w przedziale wiekowym 7-18 lat uczęszcza aż 22 procent dzieci? Z czego wynika ich popularność? 

Przede wszystkim programowanie to umiejętność nie tylko bardzo poszukiwana, ale także perspektywiczna, dająca dziecku wiele możliwości w przyszłości. A rodzice, myśląc o przyszłości swoich dzieci, wybierają takie zajęcia, które będą rozwijały ich umiejętności potrzebne w dorosłym życiu zawodowym. Wielu rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że zawód programisty zapewnia atrakcyjne zarobki.

Oczywiście o popularności nauki programowania nie decydują wyłącznie rodzice. Zajęcia te chętnie wybierają same dzieci. Dlaczego? Ponieważ to nie tylko nabywanie nowych umiejętności i poznawanie tajemnic programowania, ale także świetna zabawa z wykorzystaniem m.in. uwielbianych przez dzieci gier takich jak Roblox czy Minecraft.

Zobacz, co traci Twoje dziecko nie uczęszczając na zajęcia z programowania

Zacznijmy od tego, że dziecko, które nie uczestniczy w tego typu zajęciach, może postrzegać komputer wyłącznie jako źródło rozrywki. Zajęcia z programowania pokazują, że można go wykorzystywać jako narzędzie do tworzenia i nauki, a także uczą, jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technologii.

Zajęcia z programowania mogą również w doskonały sposób przełożyć się na oceny Twojej pociechy w szkole, zwłaszcza w przedmiotach ścisłych, takich jak matematyka, fizyka oraz oczywiście informatyka. Zajęcia z programowania to również możliwość doskonalenia angielskiego, który wykorzystywany jest podczas warsztatów.
Jak to możliwe? Kodowanie wymaga często znajomości tego języka, co może motywować dziecko do jego nauki.

Warto również wspomnieć, że nauka programowania w świetny sposób wpływa na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dzieci. Pozwala wypracować konsekwencję i wytrwałość oraz uczy skupienia. Wzmacnia pamięć i zdolności poznawcze  i sprawia, że dziecko wypracowuje w sobie poczucie sprawczości. Uczy również pracy w grupie.  To wszystko sprawia, że zajęcia te w doskonały sposób przygotowują młodych ludzi do startu w dorosłe zawodowe życie.

Liczby mówią same za siebie!

Wiele z Was zapewne zastanawia się, czy istnieją dowody na to, że zajęcia z programowania wnoszą tyle dobrego w rozwój dziecka. Badania ankietowe przeprowadzone wśród rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia z programowania mówią same za siebie.

Patrząc na wyniki ankiety, można śmiało stwierdzić, że programowanie przez rodziców postrzegane jest jako klucz do przyszłych zawodowych sukcesów oraz narzędzie do rozwijania wielu umiejętności u dzieci. Aż 80 procent ankietowanych rodziców jest przekonanych, że znajomość programowania może pomóc dzieciom w przyszłości znaleźć  lepiej płatną pracę. Trzy czwarte uważa, że programowanie to znacznie więcej niż przysłowiowe "siedzenie przed komputerem". Traktują zajęcia jako źródło inspiracji i zdobywania nowych umiejętności przez swoje dzieci. 

Warto wspomnieć również o tym, że ponad 70 procent rodziców podziela zdanie, że umiejętność programowania jest w obecnych czasach umiejętnością wręcz niezbędną, którą w pewnym stopniu powinien posiadać każdy. 

Podsumowując, zapisując swoje dziecko na zajęcia z programowania, w realny sposób wpłyniesz na jego rozwój, edukację oraz przyszłe perspektywy zawodowe. 

Chcesz, aby Twoje dziecko również poznało tajniki programowania? Zapisz je na kurs nr 1 w Polsce – Giganci Programowania!

Giganci Programowania
Jarocin, ul. Wrocławska 62/1

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE