Hans Nielsen
Jest to prawdziwy fenomen wśród żużlowców jako jeden z nielicznych ma w swoim dorobku, aż 12 medali IMŚ co plasuje go na pierwszym miejscu wśród najbardziej utytułowanych żużlowców w całej historii tego sportu. Dodatkowo warto wspomnieć, że Dania, z której pochodzi, plasuje się na drugim miejscu pośród państw, które zdobyły najwięcej złotych medali podczas IMŚ.
Tony Rickardsson
Pochodzący ze Szwecji żużlowiec, który większą część swojej kariery spędził w barwach Polskich klubów takich jak Unia Tarnów czy Apator Toruń. W swoim dorobku posiada tylko jeden medal mniej od Hansa Nielsena. Pośród tych 11 krążków znajdziemy, aż 6 złotych 3 srebrne i 2 brązowe. Dzięki swoim dobrym występom dla Tarnowa otrzymał honorowe obywatelstwo tego miasta.
Ove Fundin
Kolejny żużlowiec pochodzący ze Szwecji. WIelokrotny mistrz Europy oraz Szwecji. W swoim dorobku posiada także 11 medali IMŚ. Jeździł w szwedzkich, jak i brytyjskich klubach. Zawitał nawet do RPA. Warto wspomnieć, że w 1961 roku Ove został okrzyknięty najlepszym Szwedzkim sportowcem.
Ivan Mauger
Żużlowiec pochodzący z Nowej Zelandii, w swojej karierze zdobył 10 medali IMŚ. Po zakończeniu kariery zaczął zajmować promowaniem żużlu w różnych krajach. Napisał kilka książek poświęconych temu sportowi. Zmarł w 2018 roku.
Tomasz Gollob
Tego pana raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, tym bardziej kibicom żużla. Jeden z najlepszych Polskich żużlowców na świecie. W swojej karierze zdobył 7 medali IMŚ w tym jeden złoty, przez co jest on najlepszym polskim żużlowcem w naszym kraju. W kwietniu 2017 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu motocrossowego, przez co musiał przejść bardzo skomplikowaną kilkugodzinną operację. Powstaje materiał dokumentalny wraz z ekipą Canal + o tym, jak wygląda życie codzienne po tak tragicznym wypadku indywidualnego mistrza świata z 2010 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.