Reklama

Muzyczne otwarcie nowego amfiteatru w Jarocinie już 15 lipca!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Muzyczne otwarcie nowego amfiteatru w Jarocinie już 15 lipca! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane - To będzie intrygujące połączenie nowej muzyki finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych z brzmieniami, które w tym miejscu rozlegały się w latach 80. XX wieku - podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, zapraszając na muzyczne otwarcie nowego amfiteatru w Jarocinie.

Reklama

Wydarzenie odbędzie się 15 lipca. O godz. 16.00 sceną w Parku Radolińskich najpierw zawładną finaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, wyłonieni podczas głosowania internautów. Są to: Heima, Ikarus Feel, Pink Roses,The Poks, Trangresja. O godz. 20.00 rozpocznie się blok muzyczny nawiązujący do festiwali z lat 80-tych. Na scenie pojawi się laureat Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin 1986 - zespół Acapulco. Na finał zaplanowano specjalny koncert "Tribute to the Jarocin `80s", do udziału w którym Darek Maleo Malejonek zaprosił swoich przyjaciół - artystów.

Od pamiętnego występu zespołu Acapulco na festiwalu w 1986 roku mija właśnie 35 lat! Wtedy Acapulco znalazło się w gronie tzw. „Złotej Dziesiątki" laureatów Jarocina. Po sukcesie na festiwalu zespół nagrał w JOK-u materiał wydany na kasecie pt. „Kim Ty jesteś".  Po trzydziestu pięciu latach materiał wraca w poszerzonej wersji o nagrania live z Jarocina 1986. Płyta ukaże się w wersji CD i na winylu.

"Tribute to the Jarocin `80s" to przygotowany przez Dariusza Maleo Malejonka specjalny koncert na otwarcie nowego amfiteatru w Jarocinie. Artysta zaprosił do współpracy topowych polskich rockowych muzyków: Roberta Cichego, Jacka Szafrańca, Tomasza "Tomackiego" Mackiewicza i Kacpra Popka. W jarocińskim amfiteatrze ponownie zabrzmią jedne z najbardziej znanych utworów polskiego rocka lat 80', których legenda narodziła się na Festiwalu. Obok Maleo gwiazdami koncertu będą wyjątkowi wokaliści, których muzyczne drogi wiodły również przez Jarocin. Będą to m.in. John Porter, Renata Przemyk, Tomasz Budzyński, Ania Rusowicz, Skubas.

Wstęp na wydarzenie jest wolny! Zapraszamy!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE