Kto może starać się o kredyt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Kto może starać się o kredyt? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Uzyskanie kredytu dla wielu osób to jedyny sposób na spełnienie swojego marzenia, np. kupna własnego mieszkania. Kto może liczyć na taki rodzaj wsparcia finansowego? Co trzeba zrobić, aby go uzyskać? O czym należy pamiętać? Dowiedzmy się, kto ma większe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego lub gotówkowego.

Kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?

W ostatnim czasie można zauważyć, że zakup własnego mieszkania lub budowa domu bez wsparcia finansowego w postaci kredytu sprawia niemałe problemy – i to nie tylko wyjątkowo młodym osobom. Nie wszyscy mogą liczyć na otrzymanie takiej pomocy. Pozytywne rozpatrzenie wniosku zależy od wielu czynników. Jedną z głównych ról przy chęci otrzymania kredytu gra wiarygodność finansowa. Z tego powodu większą szansę zdobywają osoby, które mogą pochwalić się nienaganną historią kredytową i odpowiedzialnym prowadzeniem budżetu domowego. Liczą się zatem terminowe spłaty wcześniejszych zobowiązań czy wysokość wkładu własnego, ale także wiek kredytobiorcy. Banki najbardziej skłonne są przyznawać takie wsparcie finansowe osobom do 35. roku życia z uwagi na to, że zgodnie z ustaleniami banku spłacanie rat zazwyczaj nie może przekroczyć kolejnych 35 lat. Kredyt hipoteczny zdecydowanie łatwiej zaciągną zatrudnieni na umowę o pracę, która zapewnia większą stabilność. Do tego duży wpływ mają zarobki – zależności od wysokości i okresu kredytowania należy spodziewać się względem nich innych wymagań. Należy jednak pamiętać, że można spotkać się z innymi ustaleniami i dodatkowymi warunkami postawionymi przez daną instytucję finansową, które zazwyczaj są dosyć rygorystyczne. Niemałe znaczenie może mieć również stan cywilny.

Kredyt gotówkowy – dla kogo?

Konkretne wymagania dotyczą też kredytobiorców zainteresowanych uzyskaniem kredytu gotówkowego. Różnicą jest to, że naszego celu (w przypadku hipotecznego – zakupu mieszkania), na który potrzebujemy określonych środków, nie trzeba zgłaszać do instytucji finansowej. Jednak ukończenie 18 lat to nie wszystko. Należy mieć m.in. pełną zdolność do czynności prawnych, dobrą historię w BIK-u, a także odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Wciąż liczyć się będzie forma zatrudnienia, zarobki, brak zadłużeń i wiek. Pozytywne rozpatrzenie wniosku zależne jest więc od kilku kwestii, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli choć jedna z nich nie zostanie spełniona, zazwyczaj nie można liczyć na pomoc kredytu gotówkowego. Wówczas wiele osób poszukuje innego rodzaju wsparcia finansowego – sprawdź na przykład: pożyczka bez biku porównanie na pozyczka4you.pl.

Czy istnieje jakaś alternatywa?

Czy niewystarczająco dobra historia kredytowa zawsze przekreśla szanse na otrzymanie kredytu? Choć istnieją wyjątki zależne od indywidualnych postanowień banku, odpowiedź na to pytanie brzmi najczęściej – tak. Otrzymanie dużej kwoty nie będzie więc możliwe, jeśli jeszcze nie zbudowaliśmy swojej historii w BIK-u lub nasza wiarygodność została w jakiś sposób naruszona. W razie mniejszych potrzeb pozostaje do wyboru inny rodzaj wsparcia finansowego. Gdy interesują nas na przykład pożyczki bez bik Kraków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad ofertami dostępnymi u różnych instytucji. W każdym przypadku kluczowa jest odpowiedzialność.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy