Ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze. Jakie powinno być?

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze. Jakie powinno być? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Praca w biurze nie jest najkorzystniejsza dla zdrowia. Niekiedy spędza się w niej bowiem po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. W związku z tym warto wiedzieć, jakie powinno być ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze. Przeczytaj.

O czym pamiętać, aranżując stanowisko do pracy?

Praca przy komputerze pochłania często 8-12 i więcej godzin dziennie. Prowadząc własną działalność, czas ten niejednokrotnie się wydłuża. Warto więc zadbać o odpowiednio przygotowane stanowisko pracy, aby móc komfortowo wykonywać swoje obowiązki. Jeśli chcesz zachować efektywność pracy, ergonomia stanowiska jest koniecznością. Już odpowiednio dobrany monitor pozwoli dłużej cieszyć się zdrowiem. W tym miejscu znajdziesz kilka ciekawych modeli do pracy: https://www.morele.net/kategoria/monitory-523/,,,,,511,,,0,,,,/1/.

Co składa się na ergonomię pracy? Otóż m.in. odpowiednia ilość światła przy stanowisku, duża przestrzeń, wyciszenie od hałasów zewnętrznych, dobrze dobrane akcesoria elektroniczne i wygodne meble biurowe. Monitor należy ustawić pod odpowiednim kątem i wybrać sprzęt emitujący jak najmniejszą ilość niebieskiego światła. Oczywiście każdy z nas jest inny i ma zupełnie inne potrzeby oraz wymagania. Należy więc zadbać o ergonomię stanowiska pracy, która będzie odpowiednia dla nas.

Ergonomiczne stanowisko pracy – czym się wyróżnia?

Ergonomiczne stanowisko pracy to takie, które nie sprawia dyskomfortu, nawet gdy przez wiele godzin siedzimy przy biurku. Planując przestrzeń do wykonywania swoich obowiązków, warto zadbać o odpowiednią temperaturę, względną ciszę czy dobre oświetlenie. Ergonomiczne stanowisko pozwala lepiej i efektywniej angażować się w pracę. Warto zatroszczyć się o odpowiednią odległość wzroku od monitora, a także wygodne oparcie m.in. stóp o podłogę i łokci o blat biurka.

Aby wygodnie pracować przed komputerem, należy zadbać o możliwość regulowania oparcia i siedziska fotela. Doskonale, jeśli da się również dopasować wysokość biurka do wzrostu. Gdy przez wiele godzin będziesz siedzieć w niewygodnej pozycji, zacznie boleć Cię kark, plecy i głowa. Szybciej poczujesz też zmęczenie i znudzenie. Jeśli będziesz czuć się niekomfortowo, spadnie Twoje zaangażowanie w pracę – a to na pewno nie sprzyja kreatywnemu myśleniu.

stanowisko pracy przy komputerze

Najważniejsze w pracy przed komputerem jest… samopoczucie

Myśląc o ergonomicznym stanowisku pracy, nie można pominąć dostosowania urządzeń pod potrzeby i obowiązki pracowników. Monitor komputera powinien być odpowiednio duży. Myszka i klawiatura muszą zapewniać wygodną pracę na urządzeniu. Muszą być też wydajne i szybkie. Jeśli chodzi sam o komputer, aby efektywnie móc na nim pracować, przyda się dobrej jakości procesor. Nie ma mowy o ergonomicznym stanowisku bez wygodnego krzesła, dużego biurka, miejsca na posegregowane dokumenty i (optymalnie) inne ważne urządzenia biurowe (np. skaner, drukarka, fax).

Warto pamiętać, że na wydajność i jakość firmy najczęściej wpływa komfort pracowników. Jeśli mogą wygodnie wykonywać swoje obowiązki, zyskuje na tym przedsiębiorca. Należy więc zadbać o komfortowe, ergonomiczne stanowisko pracy każdego z nich. Dzięki temu w pracownikach wyzwoli się kreatywność. Jednocześnie poprawią się wyniki w firmie.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy