Reklama

Zmarła Zdzisława Sobczak, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarła Zdzisława Sobczak, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy - Zdjęcie główne

Zmarła Zdzisława Sobczak, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Smutna informacja. Zmarła Zdzisława Sobczak, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy

Reklama

W poniedziałek, 16 sierpnia zmarła była dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy - Zdzisława Sobczak. Przez długi czas walczyła z ciężką chorobą.

Zmarła Zdzisława Sobczak, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy

Dyrektor urodziła sie w 1942 roku w Wieszczyczynie, miejscowości znajdującej się w powiecie śremskim, w gminie Dolsk. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Lesznie, a następnie podjęłą pracę jako nauczyciel fizyki w Borku Wielkopolskim. Później pracowała w SP nr 4 w Jarocinie, Zasadniczej Szkole Zawodowej w Jarocinie i Zbiorczej Szkole Gminnej w Jaraczewie. W latach 70. współpracowała krótko z Komitetem Zakładowym w Rusku, a w międzyczasie studiowała zaocznie na Wydziale Fizyki, na UAM w Poznaniu. Tytuł magistra w kierunku nauczycielskim uzyskała w 1976 roku.
 
Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Cielczy przejęła we wrześniu 1984 roku i pełniła tę funkcję aż do 1991 roku.
Jako dyrektor ceniła u swych pracowników rzetelność i odpowiedzialność za pracę. Dbała o szkołę, o poszerzenie jej bazy dydaktycznej, o systematyczne podnoszenie wykształcenia nauczycieli, co przekładało się na wysoki poziom pracy naszej szkoły. Nasza Dyrektorka szkole i uczniom oddała się bez reszty. Wiele wymagała od siebie i od innych. W kontaktach z ludźmi była serdeczna i życzliwa. Umiała wesprzeć, pomóc, bezkonfliktowo rozwiązać trudne problemy. To prawdziwy pedagog z powołania - tak byłą dyrektor wspominają pracownicy, grono pedagogiczne i dyrekcja na stronie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy na Facebooku
Oprócz pracy w szkole, skupiała się także na harcerstwie, które było jej pasją. Była członkiem Komendy Hufca ZHP, co roku organizowałą obozy harcerskie. Jako harcmistrz potrafiła bez problemu pozyskać i przekonać do pracy w harcerstwie wielu ludzi. Dzięki temu sztab nieustannie się powiększał.
 
Była założycielem i pierwszym komendantem Hufca ZHP w Jaraczewie, a później członkiem Komendy Hufca ZHP w Jarocinie. Harcerstwu została wierna do końca, pracując w Sekcji Seniorów i Starszyzny Harcerskiej przy Hufcu ZHP w Jarocinie - czytamy dalej na stronie Szkoły Podstawowej w Cielczy
 
Pogrzeb Śp. Zdzisławy Sobczak odbędzie się 23 sierpnia 2021 r. o godz. 13:30 na cmentarzu w Puszczykowie.
 
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy