Reklama

XXI Przegląd Teatrów Dziecięcych. 240 aktorów na scenie nowomiejskiego GOK-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście, Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Kolniczkach oraz rada rodziców przy szkole w Kolniczkach zorganizowali XXI Przegląd Teatrów Dziecięcych. Widzowie obejrzeli osiem spektakli.

Reklama

Na scenie nowomiejskiego GOK-u wystąpiło aż 240 małych aktorów w 8 spektaklach. Mogliśmy zobaczyć historię Pinokia, baśń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, czy Calineczkę.

XXI Przegląd Teatrów Dziecięcych w Nowym Mieście

Dzieci - jak co roku - włożyły dużo pracy i przygotowały wspaniałe przedstawienia. Widownia pękała w szwach. Na scenie zaprezentowały się dzieci z ośmiu placówek:

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach zaprezentowała spektakl "Pinokio"
  • Zespół Szkół im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Nowym Mieście nad Wartą zaprezentował spektakl "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków"
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej zaprezentowała spektakl "Wiosną dzieciom skrzydła rosną"
  • Publiczne Przedszkole w Klęce zaprezentowało spektakl"Podwórko pod chmurką"
  • Zespół Szkół w Klęce zaprezentował spektakl "Calineczka"
  • Oddziały Przedszkolne w Kolniczkach zaprezentowały spektakl "Na straganie"
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Boguszynie zaprezentował spektakl "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków"
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Arkadego Fiedlera w Murzynowie leśnym zaprezentował spektakl "Pogoń za marzeniami"
Wyróżnienia trafiły do przedszkolaków z Klęki za przedstawienie "Podwórko pod chmurką" oraz Zuzanny Bigaj za rolę " Calineczki".

Impreza wróciła na scenę nowomiejskiego GOK-u po trzech latach przerwy spowodowanych pandemią. Wcześniejsze edycje odbywały się online. Wtedy grupy nagrywały swoje występy, które potem publikowano w internecie. Dlatego w tym roku, jak zdradzają organizatorzy, pojawiły się pewne obawy. Zwłaszcza, że przez scenę przewinęła się rekordowa liczba aktorów (240 dzieci).

Było to dla mnie i dla dyrektora GOK-u Macieja Kuderczaka ogromne wyzwanie. Dziś mogę powiedzieć, że wszystko udało się wspaniale, ale w tym również zasługa pań z Rady Rodziców szkoły w Kolniczkach, które fantastycznie opiekowały się małymi aktorami. Wielkie słowa uznania należą się nauczycielkom z placówek, których dzieci występowały. Co roku przedstawienia mają coraz wyższy poziom artystyczny, a rodzice przygotowując stroje swoim pociechom wspinają się na wyżyny kreatywności. Swoistym fenomenem jest to, że od 21 lat bawimy się w teatr. Myślę, że zainteresowanie placówek bierze się stąd, że  doceniamy pracę wszystkich zaangażowanych osób. Każda szkoła/przedszkole otrzymuje dyplom i nagrody za zajęcie I miejsca, ponieważ przegląd nie ma charakteru konkursowego - mówi organizator, Artur Pachala, dyrektor szkoły w Kolniczkach. - Teraz chwila odpoczynku, bowiem już od września rozpoczniemy przygotowania do kolejnej, już 22 edycji tego wspaniałego, teatralnego święta. To jedno z ważniejszych artystycznych przedsięwzięć na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez.

Zdjęcia z przeglądu można obejrzeć w galerii. Całe występy zamieszczono w serwisie YouTube. Link TUTAJ.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy