Reklama

Dziennikarka Gazety Jarocińskiej wyróżniona w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dziennikarka Gazety Jarocińskiej wyróżniona w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Elżbieta Rzepczyk, dziennikarka Gazety Jarocińskiej i portalu jarocińska.pl została wyróżniona w konkursie dziennikarskim Wielkopolskiego Oddziału SDP 2021.

Czym jest SDP?

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich to najstarsza i ciesząca się wielkim uznaniem organizacja dziennikarska w Polsce. Jednym z jej celów jest wspieranie twórczości dziennikarskiej. Tak, więc po raz kolejny został zorganizowany konkurs, w którym można było zdobyć poszczególne nagrody:

NAGRODA GŁÓWNA WO SDP za najciekawszy, najbardziej wartościowy materiał dziennikarski, poruszający aktualne i najistotniejsze problemy społeczne i polityczne.

NAGRODA VIRTUTI CIVILI za szczególną odwagę dziennikarza w podejmowaniu i realizacji trudnych oraz kontrowersyjnych tematów.

NAGRODA DLA MŁODYCH DZIENNIKARZY zostanie przyznana autorom poniżej 35 roku życia.

NAGRODA IM. WOJCIECHA DOLATY za dziennikarstwo, które wyróżnia się szczególną rzetelnością i fachowością.

Jury oceniało pracę najlepszych wielkopolskich redaktorów

Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oceniając 54 publikacje dziennikarskie z całego regionu, przyznał wyróżnienie Elżbiecie Rzepczyk za dwa opublikowane w ubiegłym roku artykuły. W oficjalnym komunikacie czytamy:

"Jury Konkursu WO SDP w składzie dr Jolanta Hajdasz - przewodnicząca Jury, prezes Zarządu WO SDP, prof. dr hab. Wiesław Ratajczak, dr Wiesław Kot, red. Roman Wawrzyniak i red. Aleksandra Tabaczyńska na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia 2021 r. postanowiło przyznać wyróżnienie Elżbiecie Rzepczyk - autorce artykułów „Mamuś nie denerwuj się. Ja wrócę”, „Jest śmierć, a za chwilę poród” opublikowanych w Gazecie Jarocińskiej" - czytamy w wiadomości od dr Jolanty Hajdasz.

 

Elżbieta Rzepczyk jest dziennikarką zajmującą się na co dzień tematyką związaną z działalnością służb ratunkowych i policji. Od niemal dwudziestu lat opisuje na łamach Gazety Jarocińskiej i portalu jarocińska.pl również sprawy społeczne i zagadnienia związane z lokalnym samorządem. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała w JA-Radio Jarocin. 

 

- Bardzo się cieszymy, że nasza koleżanka została doceniona i to w kategorii virtuti civili. Szczególnie w przypadku materiału dotyczącego zaginionej przed laty Joanny Wesołek. To dzięki również jej publikacjom przypadkiem Joasi zajęły się media ogólnopolskie, a policja jeszcze raz postanowiła się przyjrzeć efektom śledztwa sprzed lat - mówi Bartosz Nawrocki, redaktor naczelny Gazety.  

Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji, zachęcamy do przeczytania publikacji: „Mamuś nie denerwuj się. Ja wrócę” i „Jest śmierć, a za chwilę poród” 

Pełne informacje dotyczące wyników konkursu znajdziecie tutaj

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy