Reklama

Warsztaty z emisji głosu dla uczestników konkursu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Biblioteka Nowe Miasto

Warsztaty z emisji głosu dla uczestników konkursu - Zdjęcie główne

foto Biblioteka Nowe Miasto

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W piątek w czytelni nowomiejskiej biblioteki odbędą się warsztaty z emisji głosu oraz występu scenicznego dla uczestników gminnego konkursu recytatorskiego.

Reklama

Przygotowania do gminnego konkursu recytatorskiego w Nowym Mieście ruszyły. Już w ten piątek odbędą się warsztaty z emisji głosu i występu scenicznego dla uczestników.

Konkurs recytatorski w Nowym Mieście

Cele konkursu:
  • Inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
  • Popularyzowanie poezji Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Zygmunta Krasińskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego i innych poetów doby romantyzmu.
  • Upowszechnianie kultury języka wśród młodzieży.
  • Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją.
  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.
  • Promocja talentów.
Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży z klas 6-8 szkół podstawowych z terenu gminy Nowe Miasto nad Wartą. Każda szkoła podstawowa z terenu gminy zobowiązana jest do zgłoszenia do konkursu gminnego maksymalnie czworga przedstawicieli, wytypowanych w wyniku eliminacji szkolonych, ustalonych na wewnętrznych zasadach placówki
Uczestnicy zaprezentują jeden wybrany utworu autorstwa Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Zygmunta Krasińskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego i innych poetów doby romantyzmu.

Warsztaty z emisji głosu w Nowym Mieście

Już w ten piątek (21 października) o 16.30 w czytelni nowomiejskiej biblioteki odbędą się warsztaty z emisji głosu i występu scenicznego dla uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Poprowadzi je Wojciech Kobus (Smutny Tuńczyk) - performer, slamer, muzyk, Mistrz Polski 2020 w slamie poetyckim.
 
 
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy