Reklama

Stara fontanna nagle zaczęła działać

Opublikowano:
Autor:

Stara fontanna nagle zaczęła działać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W maju, gdy słońce dawało już się we znaki, fontanna w jarocińskim parku prawie nigdy nie działała. Władze miasta twierdziły, że jest stara i się psuje. Gdy zaczęliśmy o to pytać, fontanna zaczęła działać.

Na początku czerwca po raz kolejny odbyły się pokazy tzw. tańczącej fontanny. Na swoim profilu facebookowym Adam Pawlicki napisał jednak, że w tym roku gmina Jarocin nie kupi do parku urządzenia za 150 tys. zł.

 

 
Dziś i jutro w jarocińskim parku odbędzie się pokaz świecącej fontanny. Nie zakupi jej jednak gmina w tym roku, ponieważ...

 


Gdy pokaz fontanny za 150 tys. zł się zakończył, stara fontanna znów nie dawała oznak życia. Przynajmniej do czasu, gdy zapytaliśmy o to wiceburmistrza Jarocina Roberta Kaźmierczaka. – Ma już swoje lata. Wszystko, co użytkowane, i to przez wiele lat, psuje się. (…) Zapychają się dysze, tak naprawdę staw wymaga po raz kolejny wyczyszczenia – tłumaczył zastępca burmistrza. Od blisko miesiąca urządzenie działa jednak codziennie.

Jak informuje Urząd Miejski w Jarocinie, fontanna uruchamia się automatycznie poprzez sterownik czasowy, natomiast założenie, konserwacja i demontaż na zimę - w ramach umowy na bieżące utrzymanie zieleni na terenie gminy - wykonuje firma PLENER.

 

 

Czytaj też:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE