Reklama

Producent Jarocina ujawnia kolejnych wykonawców. Zaskoczenie?

Opublikowano:
Autor:

Producent Jarocina ujawnia kolejnych wykonawców. Zaskoczenie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Legendarne punk-rockowe brzmienia, improwizacja i ekspresja sceniczna oraz formacja, której twórczość można określić na wiele sposobów. KSU, ØRGANEK oraz Omni mOdO to kolejni artyści, którzy dołączyli do składu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal – tak reklamuje wykonawców Jarosław Galewski, rzecznik prasowy Prestige MJM, producenta tegorocznego Jarocin Festiwal.

Zespół KSU powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, jednak nazwa przyjęta została dopiero rok później. Skąd się wzięła? Od dawnej rejestracji samochodowej z rejonu Krosno-Sanok-Ustrzyki. Na pomysł wpadł Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk, lider grupy, który dziś jest jedynym członkiem z pierwotnego składu zespołu. KSU na koncie ma kilkanaście wydawnictw (w tym także nieoficjalnych). Ostatnia jak dotąd płyta KSU premierę miała pod koniec ubiegłego roku. Album "Dwa narody" ukazał się po 6 latach od wydania poprzedniej płyty "XXX-lecie, Akustycznie".

Na festiwalu zagości także ØRGANEK. Projekt, na czele którego stoi Tomasz Organek, artysta wcześniej związany z zespołem SOFA. ØRGANEK został powołany do życia w 2013 roku, a rok później ukazała się debiutancka płyta zatytułowana "Głupi". Muzyka tego kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie "Głupi". Jednocześnie pcha zespół bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe. - W Jarocinie na pewno zagramy całą płytę, ale specyfika tego festiwalu powoduje, że postaramy się o specjalne, wielkoformatowe aranżacje - zdradza Tomek Organek. To będzie jego pierwsza wizyta na festiwalu w Jarocinie. - Nie byłem na tym festiwalu ani jako uczestnik ani widz. Ale Jarocin zawsze kojarzył mi się z latami 80., z legendą, ostoją wolności, gdzie manifestowało się swoje przekonania. Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł zagrać w tym historycznym miejscu - dodaje.

Mówią o sobie: "Pooważny zespół grający mało poważną muzykę... albo odwrotnie". Z łaciny omni modo oznacza "na wiele sposobów" i taka jest też ich twórczość. Pochodzący z Poznania zespół Omni mOdO działalność rozpoczął pod koniec 2012 roku. Swój pierwszy koncert zagrali na X Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych i od razu zdobyli Grand Pirx. Mają też na koncie zwycięstwa m.in. na: Slot Art Festiwal 2014, Miasto Rocka 2014, Mayday Rock Festival 2014, Thanks Jimi Festival 2013, Wszyscy śpiewamy na Rockowo 2015. Ich koncertów nie wystarczy posłuchać. Trzeba je zobaczyć i przeżyć. Najlepiej w Jarocinie. - Jesteśmy pokoleniem, które bardzo dobrze kojarzy jarociński festiwal. Dużo zmienił w mentalności młodych ludzi w przeszłości - mówi Daniel "Wolny" Moszczyński. - Występ na tym festiwalu jest dla nas z jednej strony nobilitacją, a z drugiej strony ogromną odpowiedzialnością, bo to będzie zderzenie z historią. Chcemy przygotować na ten koncert muzyczne fajerwerki i przeskoczyć siebie - podkreśla wokalista zespołu.

Jak wam się podoba kolejna odsłona festiwalu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE